Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni az alvászavarokat?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban többször felébredtem éjszaka, nagyjából mindig az elalvástól számított 1-2 órán belül. Ilyenkor arra kelek fel, hogy ver a szívem, mivel nem fekve az elalvási pózban ébredek így nem tudom hol vagyok, azt érzem,hogy be vagyok zárva, hogy ki kell jutnom, tapogatom a falat. Körülbelül két hetente fordul elő egy-egy ilyen éjszaka. Az elmúlt kér alkalom picit ijesztőbb volt, mert az áhyamban térdelve (az ágyam az ablak alatt van) ébredtem fel az ablakkal szemben arra, hogy húzom fel a redőnyt. Valószínűleg a hang ébresztett fel, gyorsan vissza is feküdtem. Ezekre reggel mindig emlékszem, hogy felébredtem. A múltkor azonban reggel fel volt húzva a redőnyöm (ezer százalék, hogy este lehúztam, mivel vihar volt), arra ébredtem, hogy világos van. Éjszaka nem emlékeztem, hogy felhúztam volna, csak arra emlékeztem reggel, hogy éjjel felébredtem, térdeltem az ablak felé fordulva. Szerintetek foglalkozni kellene ezzel, vagy amíg nem válik teljesen rendszeressé nem fontos? Köszi előre is mindenkinek!

2017. júl. 10. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komolyan. Menj el dokihoz.
2017. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem CSAK alvászavar. Mindenképpen menj el orvoshoz! Legkésőbb tegnap!
2017. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gondoltam arra is, hogy a szívdobogás illetve szabadulási vágy pánikrohamra utal, de ezek napközben sosem fordulnak elő velem, hogy bezárva érezném magamat, vagy rosszul érezném magamat szűkebb, zárt helyeken. Ezért nem is értem a dolgot...
2017. júl. 10. 17:37
 4/4 anonim válasza:

Én pánikbeteg vagyok, és általában elalvás előtt riadok föl,vagy elalvás után egy kis idővel. Nekem is hasonlók amiket leírtál. Nekem a végtagjaim is zsibbadnak, szédülök. És rettegek olyankor,szívdobogásnál egyből szívinfarktusra gondolok. Nekem ez a legjellemzőbb. Volt olyan h annyira be beszéltem magamnak az egyik rohamnál h infarktusom van,hogy folkeltettem a szüleimet hogy hívják ki az ügyeletet mert annyira rosszul vagyok és ahogy erre gondoltam még jobban vert a szívem. Azt hittem meghalok.

Orvoshoz mindenképp menj el mert ez nagyon veszélyes!!! A sima alvászavar is,mert ha nem tudod magad kellőképpen kipihenni az halált okozhat (tanultam róla) szóval tényleg nem játék az ilyen és vigyázz magadra. Egyébként vannak ilyen átmeneti panikrohamok,pontosan nem tudom h hogy nevezik,de stresszes időszakban jön elő,vagy ha valamitől nagyon tartasz. Tudat alatt alakul ki,nekem az érettségi előtt kezdődött pedig annyira nem izgultam tőle

2017. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!