Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia?

Ez szociális fóbia?

Figyelt kérdés
Gyakran érzem magam közösségbe szorongónak, van mikor nagy elhatározottságot kell hozzak, hogy pl. kimondjak akár egy szót is. A tünetek akkor kezdenek javulni, ha már mondjuk nem vesznek olyan sokan körbe, de borzasztó nem is merek beszélgetni nagyon közösségbe szemtől szembe egy emberrel sem. Szociális fóbiám lehet vagy csak introvertált vagyok?
2017. júl. 12. 21:29
 1/7 Ulquiorra77 ***** válasza:
Ugyanez van velem is.😅
2017. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen az lehet, sajnos nekem is hasonló tüneteim vannak társaságban.
2017. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez szociális fóbia. Kitartó gyakorlással legyőzhető, de beletelik egy kis időbe.
2017. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínű.
2017. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyan ez nálam is!! :DD


Nemrég írtam ki én is pont ezzel a témával kapcsolatban egy kérdést. :D


Csak nálam még hozzátársult az is, hogy majdnem elsírtam magam, mert már annyira zavart, hogy nem tudok semmit sem kezdeni a helyzettel.

De ez csak egyszer fordult elő.


Én is keresem a megoldást!;)

2017. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elsírni én is elsírom magam, csak nem nyilvánosan, vagy nem tudom mit értettél ez alatt. Nem tudom hogy van-e megoldás, ez olyan mint egy átok.
2017. aug. 3. 07:01
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5/ vagyok


Hát épp tegnap történt velem egy olyan dolog, hogy mikor menten a bankba anyummal, jött rám a sírás mikor ott ültem egy nő előtt... Jó persze már alapból úgy mentem oda, hogy sírós kedvemben voltam, de annak is szociális okai voltak. A bankos eset csak rátett egy lapáttal.

Majd mikor kijöttem megcsúsztam a lépcsőn, majdnem leestem. Nah akkor lett csak igazán elegem. Idegesen mentem haza. Anyumat sem vártam meg, ő lassabban jött mögöttem.


Szóval nekem is vannam ilyen húzásaim, de van megoldás!!

2017. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!