Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ebből kiút? Állandó...

Van ebből kiút? Állandó szorongás, rosszullét.26N

Figyelt kérdés
Már több mint 3éve mikor az 1.ső rosszullètem volt azóta mindennappal egyre mélyebbre zuhantam.Akkor még a gondolkodásommal nem volt semmi baj.Csak szèdültem,gyors volt a szívverésem és ehhez hasonlók.Most már oda jutottam hogy idegennek érzem magam,olyan mint aki egyszer voltam az már nem lehetek.Nem tudok így élni.Sokszor úgy érzem hogy megbolondulok.Folyton szorongok hogy valami rossz fog velem történni.Nem tudok kikapcsolni.Olyan mint az agyam rabja lennék.Félek hogy megbolondulok.Szeretnék élni de nem tudom hogy küzdjem le ezt,?
2017. júl. 14. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne küzdjél vele, fordulj orvoshoz. Van segítség. Vagy a háziorvoshoz mész, vagy rögtön a pszichiátriára. Jobbulást.
2017. júl. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Voltam pszichiáternél,enyhe depressziós epizódot állapított meg.Szedek Frontin.Próbáltam pszichologus segítségével is.Akupunktúrával is.Jógáztam is sok mindent kipróbáltam de eddig semmi sem segített.
2017. júl. 14. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy lisztérzékeny ? Glutén elhagyása is sokat segítene állapotodon !
2017. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És mennyi ideig próbáltad ezeket?
2017. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mért lenne már szorongása a gluténérzékenységtől? De ha okozna is ilyen tüneteket, amit kizártnak tartok, akkor is kivizsgálssal meg kéne győződni annak meglétéről, nem fogni magát és elhagyni a glutént!
2017. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem sok ideig próbáltam ezeket pár alkalom.Anyagcsere zavart már más ismerősöm is említett.Kértem már időpontot gasztora ami még másfél hónap.
2017. júl. 14. 10:26
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös

Mielőtt itélkeznél olvass utánna ! Tapasztalatból írtam, mert a családunkban ilyen eset már előfordult !

2017. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon érdekel a lisztérzékenység, mert a másfél hónap távol van, akkor a gyógyszertárban lehet tesztet venni. Egy vércseppel meg lehet állapítani. Persze ez sem loo % -os.Minden esetben orvosi kivizsgálás szükséges !
2017. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ne pár alkalomtól várd az eredményt, mert az semmire se elég. Keress egy olyan pszicoterapeutát, akiben megbízol, és tarts ki mellette. Lehet, hogy a gyógyszeradagot növelni kell, ha egyszer semmit nem ér. És az egyéb kiegészítő módszerek közül is válaszd ki, amelyik szimpatikus, és azt folytasd. Ki írja fel a gyógyszert, hogy maradtak abba ezek a terápiák és egyéb tevékenységek? Dolgozol? Kivel élsz?
2017. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás csökkenthető de nem frontinnal maximum az elején amíg a legrosszabb periódus van de hosszú távon csak leszedál. Eredményesen kell hozzá egy pszichiáter aki felír antidepresszánst jelen korunkban ez a gyógyszeres része a pánikzavar kezelésének, kell heti egy 50 perces pszichoterápia és kell hogy te is tegyél ha már kevésbé szorongsz kell a rendszeres sport és baráti kapcsolatok családdal töltött idő esetleg egy új hobbi ami erősíti hogy megnyisd magad a szorongás nélküli folytatás felé a jóga tökéletes lehet. Énis azt választottam a fentieket pedig tapasztalatból írtam meg. A jóga azon túl hogy ha eleget gyakorolsz egy mindfullness tevékenység az elején is segít hiszen a légzéssel kontroll alatt tarthatsz egy pánikrohamot. Sokkal hamarabb fog elmúlni ha helyesen lélegzel. Javasloma hasi légzést számodra. Ülj le ha jön és hasba vedd a levegőt kicsit elnyújtottan. Ez ha dolgozol munkahelyen buszon bárhol sem feltűnő. Nekem volt miután leküzdöttem ezt a periódust hogy jött egy nehéz helyzet munka közben és ezt a módszert alkalmaztam délután pedig elmentem jógára este pedig semmi bajom sem volt már és kész. Később még határhelyzetekben beüthet de egyelőre arra fókuszálj hogy minél hamarabb juss el egy terapeutához azaz pszichológushoz. A múltat fel kell tárni nekem az antidepresszáns is onnan hozott látványos javulást miután egy hónap alatt feltártuk hogy milyen traumák értek a múltban. Sok sikert kívánok!
2017. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!