Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érezted már azt hogy leginkább...

Érezted már azt hogy leginkább az riaszt meg az életben hogy még "várhatóan" sokáig fog tartani?

Figyelt kérdés

Egyszerűen jobb lenne csak elaludni végleg...nem küzdeni állandóan, nem egy állandó rossz lelki állapotban lenni...tetetni hogy kb minden oké, hogy csinálod amit kell de belehalsz a napokba, a félelembe....szorongás a reggelid és a vacsorád ...

figyeled az embereket az utcán és könny csordúl a szemedbe mikor egy őszinte mosolyt látsz...még emlékszel talán milyen volt, s a bizonytalanság hogy lesz-e még ilyen?

Néha egy-egy percig jobban vagy, eltölt az optimizmus hogy lesz jobb is, de amilyen hirtelen jön ez a 2 másodperces fellángolás olyan hamar el is alszik....

Próbálsz sírni hogy megkönnyebbülj, de csak a sós könny marja ki az arcod, a lelked nem lesz könyebb..

Körülötted azt sem tudják milyen iszonyatos csatákat vívsz magaddal legbelűl....senki!! nem értik....


Próbálsz erős lenni, csinálni amit kell, nem meghalni és kilábalni abból amiből olyan nehéz....


Magadra ismersz-e kedves olvasó ?


2017. júl. 18. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos
2017. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem, de elmúlt, és azóta az riaszt, hogy mennyire rövid az élet. Tudd, hogy nem az élet tűnik hosszúnak, hanem a szenvedés.

"A fájdalom óráján nincsen mutató."

2017. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Es h mult el?
2017. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos mindenkivel történnek olyan dolgok, amik miatt igent mondhatunk. Igen, én is. Jelenleg is küzdök egy lelki és egyben egészségügyi problémával, amit csak nemrég kezdtem el feldolgozni. De az a halvány kis remény mindig előrelök, hogy menjek és ne adjam fel...


L/19

2017. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
M Scott Peck Járatlan út című könyvében olvastam, hogy "az élet nehéz". Mindenkinek. Ezt kell tudomásul venni és megszokni. Olvasd el a könyvet!
2017. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat !!


a könyvet mindenképpen meg fogom nézni!!köszi a tippet!

2017. júl. 19. 17:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Pontosabban fogalmazva, az élet alapból nehéz, ez a normál állapota, tehát nem kell azt gondolni, hogy különleges esetek vagyunk, ha nehézségek vannak az életünkben.
2017. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Oh, gyorsan válaszoltál :)
2017. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom még elolvasásra a Prédikátor könyvét (Ószövetségben találod). Meglehetősen depressziós ember írta. Sok igazságot leír a világról, az élet folyásáról. Készülj fel, hogy depresszív. Ám, Istenről mégsem fest teljes képet, hiszen úgy ábrázolja, mint aki nem szól bele az itteni létbe, csak a halál után megítéli jókat és gonoszokat.

Ha kontrasztként elolvasod utána a Zsoltárok könyvét, abból kiderül, hogy Isten jelen van gondviselőként ezen életben, azok számára, akik Hozzá fordulnak. Ám az életnek ezt a rejtett aspektusát csak azok látják és tapasztalják, akik bíznak benne, kapcsolatot tartanak vele. Máskülönben nem vehető észre, scsak annyit láthatunk az életből, mint amit a Prédikátor könyve leír.

2017. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magamra sajnos, ezt érzem már több, mint 10 éve. Olyan 13 éves korom óta tudom legbelül, hogy saját kezem által fogok meghalni. Persze akkoriban még élt bennem a remény, hogy majd úgyis jobb lesz, de 3 éve minden elromlott. Azóta egyre vadabbak a csaták és már tudom, nem győzhetek. Persze az agyam még most is próbálkozik, küldi a szánalmas reménykeltéseit, ezeket az egy perces fellángolásokat, amiket te is említesz. Jaj, de jók is ezek, kár, hogy nem a valóság. Félek az emberektől, félek az élettől. Van, hogy inkább éhezek, mert egyszerűen nem merek kimenni az utcára, hogy elmenjek boltba. Ha ki is megyek, kerülök minden szemkontaktust, sietek, hogy minél hamarabb a 4 fal között lehessek. Kint szembe jön egy vidám baráti társaság irigykedem, mert nekem nincsenek barátaim. Szerelmespárt látok, megszakad a szívem. A legrosszabb, hogy még csak 23 éves vagyok, úgy fogok meghalni, hogy előtte nem is éltem.
2017. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!