Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki időnként ezt érzi, látja...

Aki időnként ezt érzi, látja az paranoiás?

Figyelt kérdés
Hogy nyilvános helyeken ahol sok ember van, egyesek figyelik hogy ő éppen mit csinál, egyesek megfigyelés alatt tartják, vele foglalkoznak
2017. júl. 21. 10:12
 1/2 enes ***** válasza:
Persze, hogy az.
2017. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek is a merteke a nem mindegy, ill. az hogy vajon a valosag tenyleg fedi-e a torteneseket.


En nagyon sokszor tapasztalom, hogy emberek neznek, van aki mar-mar pofatlanul. Olyan is elofordult mar, hogy rolam beszeltek, olyan feltunoen, hogy en ereztem rosszul magam.


Egyszer regebben egy diagnisztizalt skizofren-paranoid csoporttarsam paranoias kepzelgeseinel jelen voltam. Az annyiban volt mas, hogy csak azon porgott az agya, hogy mindenki minket figyel, rolunk beszel. (Ezt meg nem is gondoltam volna irrealisnak, mert akarhol elofordulhat ilyesmi, vagy az hogy o ezt igy latja.) De o tovabbment: ugy latta, hogy az egesz iskola rola beszel (persze nem voltunk az iskolaban, es eleg sok hallgato jar oda, csak par embert ismerhetunk szemelyesen), majd megkerdezte, hogy nem hallottam-e rola valamit. Ennel mar picit gyanakodtam -ismerve az elozmenyeket. A meggyozodesemet az erositette meg, amikor elmondta, hogy egy politikai szervezodes allhat emogott, akik ki akarjak csinalni, es mindenhol utana kutakodnak.


A paranoia a betegben felelmet kelt, ezert emiatt szorongasos roham is kiserheti. Jellemzo meg a betegekre, hogy a hatterben valamilyen osszeeskuvest sejtenek, es egyre tovabb agyal ezen, egyre ujabb szituaciokban jelenik meg.


Ettol persze meg az altalad emlitettek lehetnek egy paranoias epizod kezdetei, de ebben az esetben egyelore meg enyhek, es a sajat meggyozodesem, hogy a stressz merseklesevel, es ezaltal a tovabbagyalas megszuntetesevel a tunetek enyhithetok.

2017. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!