Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a poloskáktól?

Rettegek a poloskáktól?

Figyelt kérdés
Hogyha bejön egy poloska a szobámba, akkor elfog a rettegés, kiráz a hideg. Egyszerűen rájuk se bírok nézni. Meghallom a zümmögését és az említett tünetek rögtön jelentkeznek. Múltkor éjjel 2-körül rám repült egy és aztán eltűnt. Egy 10 percig bámultam a falat, hogy hol lehet l, aztán felkapcsoltam az előszobában a villanyt és kiment. Ráadásul a családom is azzal baszogat, hogy egy poloskát sem vagyok képes elfogni. Mit tehetnék, hogy megnyugodjak. (Lehet, hogy a kategória rossz, nem találtam jobbat.) 14/f

2017. júl. 22. 02:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, az zárójel előtti mondat az kérdő.
2017. júl. 22. 02:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Más rovaroktól is félsz, vagy csak kifejezetten a poloskáktól? Amúgy, igazából nem sokat tudsz tenni, max annyit, hogy megpróbálod legyőzni a félelmedet azzal, hogy hozzászokatod magad a félelem tárgyához. Nem biztos, hogy tökéletes lesz az eredmény, de már nem fogsz annyira félni, hogy ne tudj vele elbánni.
2017. júl. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak a poloskáktól rettegek. Köszönöm a választ!
2017. júl. 22. 10:01
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Fújd le hajlakkal, attól összeragadnak a testrészei, utána meg csapd agyon.


Én is rettegek a poloskáktól és undorodom tőlük, sokkal jobban, mint más rovaroktól, bogaraktól.

2017. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, hogy más rovaroktól/bogaraktól nem rettegek, csak a poloskáktól. Megpróbáltam ma poloskás képeket nézni, de 1 perc után abba is hagytam, mert nem bírtam. Megpróbálom úgy, hogy először képeket, majd videókat nézek róluk, hátha leküzdöm ezt a fóbiát. De vajon honnan jöhet, hogy ily módon rettegek ezektől az élőlényektől?
2017. júl. 22. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Én minden létező rovartól képes vagyok az általad említett tüneteket produkálni, mára a pókoktól már kevésbé. A megoldás: jól záródó szúnygháló, rovarirtó mindig a közelben, és lakótársakkal üzletelés (családnál, szülőknél ez sajna nem működik): én legyilkolom a pókokat, ti gyilkoltok minden mást, ami bejön.
2017. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kicsit kapcsolódik a kérdéshez. Nekem olyan gondom van, hogy az ágyi poloskától rettegek. Nincs, sose volt (le is kopogom), de lakótömbben lakok szép, tiszta, de mégis állandó rettegéssel tölt el, hogy mi lesz ha egyszer megjelenik. Komolyan egyre többet pánikolok emiatt, teljesen kikészültem. Valami ötlet, tanács?


Nagyon köszönöm, hogy elolvastad.


F/29

2017. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7-esnek: ne gondolj rájuk, foglald le magad. Én kb. 2 hónappal ezelőttig azt sem tudtam, hogy létezik ágyipoloska. Nagyon g*ci élőlények. Csak annyit tudok írni, hogy kicsi az esélye annak, hogy megjelenik nálad, ha nincs disznóól a lakásodban, meg persze, ha nem viszed haza. Egyébkémt se nálam, sem az ismerettségi körömben még nem jelentek meg ágyipoloskák. Nem hiszem, hogy nagyon segíteni tudtam, de amíg nincsenek nálad, addig ne terrorizáld saját magadat ezzel a gondolattal.
2017. okt. 11. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!