Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova forduljak pedofil OCD-vel?

Hova forduljak pedofil OCD-vel?

Figyelt kérdés

Soha az életemben nem volt semmilyen szexuális gondolatom gyerekekkel.

A gyerekek nem izgaznak fel szexuálisan és tudom, hogy nem vagyok pedofil de rám jönnek kényszer gondolatok/kérdések.

Nagyjából egy hónapja szenvedek ettől.

Ha meglátok egy kislányt, akkor azonnal hasonló gondolatok árasztják el a fejemet, mint: Lehet, hogy pedofil vagyok? Lehet, hogy szexuálisan vonzónak találtam ezt a kislányt? Mi van, ha mégis egy vagyok közülük? Lehet így normális életem?

Ezért inkább ki sem megyek az utcára mert még depressziósabb leszek.

"Diagnosztizáltam" magamat és elvileg ez pedofil témájú OCD.

Minden jel erre utal.

Nem is igazán ezt szeretném ecsetelni itt, hiszen tudom, hogy nem vagyok az. Totál undorít maga a gondolat, hogy akár egy lehetek belőlük.

Csupán segítséget szeretnék találni, hogy ne legyenek ilyen gondolataim.

Viszont félek, hogy a pszichológus/pszichiáter/terapeuta félrediagnosztizál vagy nem kezel rendesen.

Ezért eleve olyan embert szeretnék felkeresni, aki foglalkozik OCD-s emberekkel vagy éppen volt már hasonlóval dolga.

Olyanokkal is szívesen beszélgetnék, akik ugyanettől szenvednek.

Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy én vagyok az egyetlen magyar, aki ettől szenved.

Láttam már itt hasonló kérdést, ha jól emlékszem:"Pedofília, mint kényszergondolat?" címen.

Ott a srácnak olyan gondolatai voltak, hogy megfogná a gyereket, de szexuális izgalmat nem érez irántuk.

Azért velem nem ennyire súlyos a helyzet, de az ottani válaszokban sem ajánlottak senkit, aki OCD-vel foglalkozna.



2017. júl. 24. 05:30
 1/5 enes ***** válasza:
100%
Én elmennék egy pszichológushoz és ha félre diagnosztizált, ha nem utána elmennék egy másikhoz. Ha egyezik a két szakvélemény, akkor minden rendben. Ha nem, akkor vissza az egyikhez és szembesítsd a másik lehetőséggel.
2017. júl. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, én is ocd-s vagyok, bár nekem nem pedofil gondolataim voltak.

Pszichiáterhez menj, pontosan tudni fogja, miről van szó. Ne félj, ezt lehet kezelni!

2017. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nos, nekem sem pedofil gondolataim vannak.

Azok a pedofilok.

Konkrétan attól félek, hogy AZ vagyok.

A vicces az, hogy tudom, hogy nem vonzódom a gyerekekhez, mert mindig a nők érdekeltek.

De kénytelen vagyok akár 10 órán át bizonyítani magamnak, hogy nem vagyok az. Ha nem teszem, akkor azt fogom hinni, hogy az vagyok.


Voltam pszichiáternél. Frontint meg anafranilt írt fel.

Meglátjuk, elmennek-e a kényszergondolatok vagy növelnünk kell a mennyiséget.

2017. aug. 1. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Elmentél végül szakemberhez? Meglepett, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal, szabályosan félek gyerekek között lenni, vonaton mellettük ülni. Lassan egy éve kezel pszichiáter szorongással és depresszióval, sajnos ez a tünet viszont nem csillapodott. Ha olyan hírt hallok például, hogy a villamoson simogatta egy férfi egy 12 éves gyerek combját, szabályosan rám tőr a szorongás. Soha nem tudnék velük semmit tenni, meg abszolút nem érzek szexuális késztetést, hogy gyerekekkel bármit is csináljak.
2018. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja most látom, hogy végül elmentél pszichiáterhez, javult az állapotod? (előző voltam)
2018. okt. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!