Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak szerintem hitelesebb, ha...

Csak szerintem hitelesebb, ha gyógyult betegek segítenek beteg embereknek pszichológusok, pszichiáterek helyett?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen hiteltelen,amikor egészséges emberek próbálják olyanok problémáját megérteni,akik sosem voltak betegek.


Úgy sem értik meg,mert nem élték át.


Sokkal hitelesebb pl,mikor egy anonim alkoholisták csoportját,terápiáját egy volt alkoholista végzi.

A drogfüggőként,volt drogfüggő,stb.


Tehát minden betegségben olyan személy adna tanácsot,aki maga is megélte azt.


2017. júl. 25. 21:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze könyvekből sokat lehet tanulni,de nem ugyanaz átélni egy betegséget,vagy kívülről szemlélni.
2017. júl. 25. 21:48
 2/9 A kérdező kommentje:

Voltam pszichológusnál.

Csak azt vitte "ő a változásban hisz".


De szerintem sosem volt beteg,akkor ugyan min változtatott ő életében?


Csak ezt mondja "változzon meg,változtasson rajta".

Nyilván,ha ilyen egyszerű lenne,akkor senki nem lenne beteg.

2017. júl. 25. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Maga a változás talán üres szónak hangzik, sőt sok esetben az is. Ám ha abból a szempontból nézzük, honnan kell erednie, máris jelentéssel töltődik meg.

Változni és változtatni egy pontot jelent az életedben, mikor végleg eldöntöd magadban: "én nem ilyen életet akarok magamnak". A nehéz része a dolognak az, mikor ezt a döntésed tettekre kell váltani. A pszichológusra akkor van szükség, ha egy objektív, helyzeteden kívül álló ember segítsége kell, aki személyre szabottan segíthet megtervezni, milyen lépésekben jutsz el a változásig, amit kitűztél magad elé.

A gyógyult betegek példamutatása rengeteg erőt adhat ehhez, ugyanakkor véleményem szerint mindkettőre szükség van, mert bár utóbbiak is annyi féle megoldást ismernek, ahányan vannak, és ezek közt megtalálhatod a neked megfelelőt, nem biztos, hogy úgy bele tudnak látni a te helyzetedbe, mint egy szakember.

2017. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen,én ezt értem.

Viszont a pszichológus általában nagyon kiegyensúlyozott személyiségek.

Mondhatni lazán fogják fel az életet.

Számukra olyan átlagos dolgok nem stresszesek,mint egy szorongásos betegnek,sőt ők még a nehezebb kihívásokat is viszonylag könnyen kezelik.

2017. júl. 25. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:

A pszichológusnak az a dolga, hogy kiegyensúlyozott legyen. A beteg nem láthatja rajta, hogy éppen válik, beteg a gyerek, rossz napja van, satöbbi. A beteg helyzetét nem viszonyíthatja magához, ahogy a beteg sem a sajátját az orvoséhoz. A pszichológus dolga, hogy megértse a páciens érzelmeit, a gondolkodását, és megtalálja a problma forrását. Más téma, hogy mivel emberekkel foglalkoznak, az empátia mondhatni munkaköri kötelességük, de ha valaki úgy dönt, hogy hozzájuk fordul, akkor el kell fogadni, hogy azért van dr a neve előtt, mert képes úgy elemezni a viselkedésed, szakmai szemmel, ahogy mások, hétköznapi emberek nem. Ami a te szemedben betegség, az az ő szemében egy feladat, amit meg kell oldani, és jó eséllyel azért van engedélyük gyakorolni a hivatásukat, mert erre a megoldásra annyi stratégiát tudnak felvonultatni, hogy az esetek nagy részében a probléma megoldása sikeresen végződik.

Viszont ők is emberek. Ha az egyik nem válik be, keress fel egy másikat.

2017. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az van, hogy nagyon sok esetben arról van szó, hogy valaki traumákon megy át, és amiatt lesz baja és aki szintén átment és túl is jutott rajta, az esélyes, hogy sokkal jobban átlátja és jobban tud segíteni, mint aki csak bemagolt dolgokat és kapott róla papírt.
2017. nov. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. honnan tudod hogy az orvos nem (volt) mentális beteg?

2. jó esetben valaki azért megy pszichiáternek mert van affinitása, empátiája

3. Az egy dolog hogy az ugyan olyan beteg megért de pl egy csoport skizofrén hogy tudna segíteni egymáson?? csak generálnák tovább a paranoid téveszméiket pl

4. ez a te véleményed. Más pont azért keres fel orvost, mert az erős mintát/ példát látja benne

2017. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az erős alatt azt értem, hogy mentálisan kiegyensúlyozott, aki ért hozzá
2017. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most bocs, hogy ezt írom, de szerinted mégis hogyan folytathatnának terápiát gyógyult emberek diploma nélkül? Egy pszichoterapeutának kb. 9-10 év mire szakvizsgával és mindennel együtt lediplomázik és megszerzi a megfelelő SZAKMAI tudást! A pszichoterápián nem tanácsadás történik, hanem az egész egy sokkal szervezettebb folyamat, az összes beszélgetés strukturált és a terapeuta által irányított és felügyelt az egész. Szóval még ha értem is a kérdésed alapkoncepcióját, nem tartom relevánsnak.
2018. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!