Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaha mutetem lenne?

Ha valaha mutetem lenne?

Figyelt kérdés

Kicsit bepanikoltam ha valami baj lenne es talan megmutenenek... Gondolom benzodiazepinnel altatnanak.. Nem aludnek el a tolerancia miatt!!! Mit tegyek, nem akarok erre gondolni?? Mindig feltem a mutetektol, plane ha nem aludnek el??

Valaki irja meg, mennyi cuccal altattak ha mutottek, erdekel hogy ebren neznem e vegig... :(



2017. júl. 26. 02:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidd el nem csak az az egy szer létezik erre vannak az altató orvosok hidd el biztosan van olyan szer amiben nincs.És nem hinném hogy ébren műtenének egy embert..
2017. júl. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ritka hogy valaki nem alszik el műtét közben, de előfordul. Viszont az altatókban sok anyag van, úgymond egy koktél szóval amit itt elmondtál az csak egyfajta altató lehet. Meg ha mégis ébren maradnál nem "néznéd" végig de hallanád vagy esetleg éreznéd mi történik veled. Ha tudnál mozogni akkor jelezhetnéd mi van, de az izomlazítótól meg a többi cucctól a szemedet sem bírod kinyitni, de az agyad aktív. Vannak olyan műtétek is ahol egyáltalán nem altatnak csak érzéstelenítenek, mert ha nem muszáj akkor nem szoktak altatni, annak is van veszélye. Amúgy meg ezen ne rágódj, nem is valószínű hogy műtéted lesz, és alig van esélye annak hogy pont te éled át ezt. Kár ezen stresszelni mikor szóban sincs műtét.
2017. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Benzodiazepint max úgy alkalmaznak önmagában, ha valamilyen tükrözésed lenne. Egyébként műtétnél csak premedikációra(előkészítésre) használják. Lehet tablettát kapsz, de lehet közvetlen a műtőben kapod intravénásan. Ha megkapod akkor ezután jön a "rendes" altatószer. Rengeteg gyógyszer van, amelyek különböző helyeken, különböző mechanizmusokkal hatnak. Nem is biztos hogy kapsz benzodiazepint. Egyébként tervezett műtét előtt van kivizsgálás, ahol ezeket ha elmondod, nem fogsz kapni benzodiazepint. Ha esetleg sürgős műtét lenne, akkor pedig nem is adnak benzodiazepint, de ha mégis adnának akkor ugyanúgy megkapnád a többi szert.


Amúgy manapság leggyakrabban balanszírozott anesztéziát csinálnak, ami azt jelenti hogy inhalációs és intravénás is. Az indukció intravénással történik, majd a fenntartás pedig inhalációs narkotikumokkal. Ha rövidebb a műtét, akkor fordulhat elő TIVA amikor csak intravénás az altatás. "Ébrenlét" csak ilyenkor történhet, ami rendkívül ritka és a páciensek ezekből kb semmire sem emlékeznek.


És végül: ne félj a műtéttől. Tudom milyen érzés amikor visznek a műtőbe, majd ott vagy hogy kezdődik. De gondolj arra, hogy több ember is miattad van ott és rád vigyáznak. Az altatóorvosod pedig 6 év orvosi egyetem és 5 év képzésben vett részt, hogy téged altathasson. Tudja mit kell csinálni és tudja minek milyen mellékhatása van. Ha toleranciád van fel lehet ismerni, mert ha nem sikerülne rendesen az altatás, akkor a monitorokon látszódnának olyan dolgok amik erre utalnak. De ez hogy ténylegesen is megéled a műtétet, százalékban se fejezhető ki olyan kicsi az esélye.

2019. júl. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!