Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan erősödjek meg lelkileg?

Hogyan erősödjek meg lelkileg?

Figyelt kérdés

Itthon ülök egész nyáron, mert félek közelebb kerülni emberekhez és valamiért azok a vadidegen, akiket elhívok moziba Facebookon nem nagyon akarnak eljönni, csak akkor, ha előtte megismerkedem velük, de én nem akarom, hogy megismerjenek.

Tehát úgy szeretnék barátokat/barátnőt, hogy én ismerem őket, de ők lehetőleg semmit nem tudnak rólam.


Nem rég úgy döntöttem, hogy mégis megpróbálok egy lánnyal ismerkedni, természetesen Facebookon. Tetszettünk egymásnak, de több mint valószínű, hogy amiatt, mert nem nagyon tudtam megismertetni vele magamat, máris meghal a dolog, még mielőtt elkezdődne, pedig én tényleg próbáltam megnyílni.

Én ezt órási csalódásként élem meg és az az egy dolog tud felvidítani/visszarántani a normális hangulatomba, ha veszek valami szert (jelenesetben altató a terv), vagy ha vagdosom magamat.


Mit tegyek?

Nem akarok egyedül lenni, de nem merek emberekkel megismerkedni, mert ha egyszer valaki komolyabban megbánt, szerintem öngyilkos is lennék..

És ez elég szánalmas úgy, hogy már majdnem 18 éves vagyok.


2017. júl. 26. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Hogy akarsz megismerni valakit, ha te képtelen vagy megnyílni? Mielőtt még azt mondanád, hogy de nagy szám van, elmondom, hogy én is ilyen voltam pár évvel ezelőtt. Rettegtem ismeretlen emberek között lenni, néha még akkor sem mertem megszólalni, amikor olyanok között voltam, akik ismertek. Ez egészen 2,5 évvel ezelőttig tartott, amíg a párom ki nem húzott ebből az állapotból.

Nyáron mindenki hajlamos arra, hogy inkább egész nap a szobában punnyadjon, de ha nem is akarsz ismerkedni, járj el többet otthonról, sétálgass, ülj be egy kávézóba stb. Az a lényeg, hogy emberek között is legyél, és ha úgy adódik a helyzet, hogy elkezdenél beszélgetni valakivel, csak szép lassan haladjatok. Ha ennyire félsz ettől, (amit átérzek), akkor higgadtan mondd el akár a legelején, hogy eléggé félénk és visszahúzódó vagy, hidd el, ez már jó kezdet. Engedd felszabadulni magad, meglátod, sokkal jobb lesz. Csak merj nyitni. Nagyon félelmetes tud lenni, de ha megteszed, sokkal bátrabbnak és kiegyensúlyozottabbnak fogod érezni magad.


L/19

2017. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Úgy, hogy megerősödsz önbizalmadban. Ezen múlik ugyanis.


Illetve azon, hogy nem hagyod ezt a hisztit eluralkodni magadon, hogy az első lány lepattintása miatt, úgy, hogy sem szerelem, sem kapcsolat nincs, azaz nem is vagy érzelmileg érintett, máris altató meg vagdosás kell. Ez nem menő. Ez nevetséges, mert hisztéria.

2017. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!