Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnek kimaszni ebbol?

Hogyan tudnek kimaszni ebbol?

Figyelt kérdés
Nos, ugy kezdodott az egesz tortenet, hogy vizsgaidoszak alatt nagyon stresszes voltam es volt egy kemeny panikrohamom, szivem nagyon vert es kiszaladtam volna a vilagbol. Azota tobbszor is ugy erzem szorongok volt azota meg 2-3 hasonlo panikszeru roham, de mar ez ritkabb. Idokozben hipochondria is elojott, mivel sajnos orvosi egyetemre jarok igy sikerult diagnosztizalni magamon mindent. A napjaim nagy resze leverten es kedvtelenul telik, regebben ez egyaltalan nem volt jellemzo ram, valamint borzasztoan odafigyelek testem minden rezzenesere. Nem szeretnek elmenni pszichologushoz, nem igazn hiszek bennuk, szerintem kuruzslok, pszichiatrian meg egybol teletomnenek nyugtatokkal meg antidepresszansokkal. Ha van alternativ modotok ahogy nektek sikerult kilabalni es ezt megirnatok annak orulnek :)

2017. júl. 26. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Találj valami elfoglaltságot, ami közben ki tudsz kapcsolódni tanulás után, járj többet társaságba, így nem fogsz állandóan agyalni. Sajnos ismerős érzés.
2017. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a bemagyarázás dolog oda-vissza is működik (nálam legalább is). Amint észreveszed, hogy stresszelsz, vagy figyeled, hogy mi fáj stb azonnal nyugtasd meg magadat, úgymond beszélj magadhoz, hogy minden rendben van és egészséges vagy. Csinálj légzőgyakorlatokat, gyorsan lenyugtat mert a pulzusodat is leviszi. Nézz utána néhány egyszerű meditációs technikának.

Nem tudom, hogy amit most fogok írni mennyire hatásos, mert rá lehet függni könnyen. Találj valami "placebo orvosságot", vedd be minden nap és magyarázd be, hogy ettől meggyógyulsz. Lehet ez pl egy esti futás is, vagy napi 1 C-vitamin (szóval valami aminek nincs negatív hatása). Annyi a baj vele, hogy utána nehéz abbahagyni és azt mondani, hogy na jó meggyógyultam. De nekem ez sokat segített.

2017. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!