Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára milyen...

Szociális fóbiára milyen gyógymódot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Sajnos már több mint féléve szenvedek ettől a dologtól és nem úgy néz ki,hogy magától megoldódna.Pszichiáternél voltam már márciusban és cipralex-et írt fel, de semmit se segített pedig közel 2 hónapig szedtem,a megemelt adag se volt hatásos.Most Faxiprol-t kaptam 3-4 hete, mintha egy kis javulást tapasztalnék tőle, emellett pszichoterápiára fogok járni.Mennyi alkalom kell,hogy valóban hasson?Valakinek van tapasztalata a Faxiprol nevű gyógyszerről?
2017. júl. 27. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorom óta küzdök szociális fóbiával, de csak 21 évesen jutottam először pszichiáterhez. Prozac-ot és Xanax-ot írt fel. A Prozac, mint a Cipralex is SSRI, legalább 3-4 hét amíg hatni kezd.

A Xanax (alprazolam) szorongásoldó, gyorsan hat, kezdetben egész jól tudja enyhíteni a szociális szorongást (Természetesen most nem az XR változatra gondolok).

Hosszú távon aztán van minden: pszichoterápia (minimum 6 hónap de inkább 12). Kéthetente érdemes maximum. Ennél sűrűbben hiába jársz, a változás nem megy olyan gyorsan.


Persze a TE eseted egészen más lehet! Fél éve szenvedsz szociális fóbiától? Ezt így hogy?!

- Ennek egyrészt kell hogy legyen valami előzménye, ami csak nem tűnt fel.


- Másrészt ki állította fel a diagnózist? Jól sejtem hogy te magad? Mert pszichiáter ilyenre nem képes. Több mint egy évtizedes tapasztalatból beszélek.


Ami ilyenkor a pszichiáternek a dolga: elküld Pszichológushoz. Beutalót ír hozzá!!! Ez a legfontosabb dolga a pszichiáternek.

Egyébként csak egy gyógyszer-vény kiadó automata, nem több!!

Gondolom elmentél hozzá, elrebegted a bánataid, és ő 45 perc alatt leszűrte hogy neked alacsony a szerotonin szint a szervezetedben (amolyan táv-rálátós módon) és ezért felírta a Cipralexet: szelektív szerotonin visszavétel gátló.


A Faxiprol hatóanyaga a venlafaxine. Szedtem már olyat is. Az először a szerotoninra hat, nagyobb dózisnál a noreadrenalinra, még nagyobb adagoknál (esetleg) a dopaminra. Durva gyógyszer!!!!

Nekem nem használt.


Ezek a pszichiáterkék mindenféle komolyabb vizsgálat és diagnózis nélkül írogatják fel ezeket az esetlegesen durva következményekkel járó gyógyszereket! Ez felháborító!


Az én javaslatom: Kérd a pszichiátered hogy adjon beutalót pszichológushoz, megfelelő diagnózis felállításához.


Azt meg nem állítom hogy a venlafaxine (Faxiprol) ne lehetne hatásos, de nem egyszerű a megfelelő dózis beállítása, tekintve hogy senki sem tudja hogy mennyi kell ahhoz hogy mindhárom neurotranszmitterre optimálisan hasson. Ki kell tapasztalni. Ez több hét mire kiderül.

Reméljük hogy a pszichiáterkéd észnél van.


Az sem mindegy hogy milyen pszichoterápiára jársz. Engem volt _pszichiáter_ amelyik csoportos kognitív pszichoterápiára járt - ami természetesen eredménytelen volt.

Később egy _pszichoTERAPEUTA_ azt mondta hogy szociális fóbiásoknak az pont NEM JÓ! Hanem az Egyéni Analitikus Pszichoterápia.

És persze ezen kívül vannak egyebek is.


Aztán ott vannak a Csakra-egyensúlyba hozó módszerek, stb...

2017. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem eddig semmi bajom nem volt a tömeggel, csapatsportot űztem 10 évig (foci) és imádtam a közeget.Suliban se volt soha semmiféle bajom és egy műtét után 1 hónapig otthon kellett feküdnöm még ősszel és azután jött ki pár hétre rá ez a dolog.Egyszerűen tippem sincs mi okozhatja, de igazából egy testi tünetem van "csak", ami ha valahogy eltűnne teljesen jól érezném magam, mert a kommunikációmmal semmi probléma nincs , csak egyszerűen ez a dolog legbelül nem hagy ellazulni rendesen.Az ismerőseim se látják rajtam,hogy valójában ilyen dologgal küzdök, szóval nem egy látványos dologról van szó.Amúgy a környék egyik legjobb magán pszichiátere írta fel nekem a Cipralexet,de sajnos nem hatott.Utána mentem el az kórházi főorvos pszichiáterhez, aki egyben rokonunk és ő írta fel nekem ezt a dolgot.Érdekes mert néha eltűnik ez a testi tünet, de általában máskor jelen van.
2017. aug. 4. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is imádtam a "közeget" - mármint a közeget. :)


Már ebből látszik hogy nem ugyanazt éltük meg "szociális fóbiaként"


Ettől még nem szabad félvállról venni!


Épp elég ok hogy írtál itt - bocs, nekem Asperger szindrómám van, ebből gyerekkorból ered a szociális fóbia, de nem csevegni akarok.


Lényeg egy valódi szociális fóbiás szemszögéből:

- "10 évig (foci) és imádtam a közeget.Suliban se volt soha semmiféle bajom"


Irigyellek!:)


Nem vagyok orvos, így nem állíthatom hogy szociális fóbiád lenne. Nekem már egy testnevelés-óra kínszenvedés volt.


"egy műtét után 1 hónapig otthon kellett feküdnöm még ősszel és azután jött ki pár hétre rá ez a dolog."


Ott a Pont!


Elsőre, és másodszorra is azt mondom hogy itt kaptál valami gyógyszert ami ezt kiváltotta.

Nem vagyok orvos, nem is képzelem, nem is állítom, de azt igen hogy - sajnos - több mint 40 éve küzdök ezzel. Most 43 vagyok...

És Asperger Szindrómás, meg minden.


Szóval egyáltalán nem lekicsinyelni akarom a dolgot. Egyáltalán nem!!!

Épp ellenkezőleg!


Ha most tippelnem kéne, akkor azt mondanám hogy olyan gyógyszert kaptál ami kiváltotta ezt.


Sajnos erről többet tudok mint bárki hinné...

Ami a Cipralexet illeti, többről tudok mint eredetileg tudni szeretnék. Másodkézből is.


Szóval ezzel vigyázz, remélem hogy ezzel eleget mondtam.


Keress segítséget, de Szerintem Cipralex-re nincs szükséged!!!!


"Amúgy a környék egyik legjobb magán pszichiátere írta fel nekem a Cipralexet,de sajnos nem hatott"


Bocs, de ezen csak mosolygok.


Mondom, és megint mondom, hogy az eddig több mint 20 éves tapasztalatom alapján neked nincs szociális fóbiád, hanem valami S.Z.A.R. gyógyszert adtak akkor neked!


Alternatív lehetőség: most jött elő egy eddig elfojtott válaszreakció


Másik alternatíva: csak hagyd abba a Cipralex-et, és keress más gyógymódot!!!


Cipralex: ne azonnal hagyd abba, hanem fokozatosan. (tudom, nekem is azt mondta a természetgyógyász hogy azonnal, de nem szabad).


(Nem vagyok semmilyen szekta vagy vallás tagja, sem szcientológus.)

2017. aug. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"valami S.Z.A.R. gyógyszert adtak akkor neked!"


Szóval szerintem ez. Az Tuti hogy nem ez a jó út...

2017. aug. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A műtét után (térdszalag) 20 db vérhigító injekciót kellett beadnom mindennap 1* a hasfalamba.Más gyógyszert szerencsére nem kellett szednem, de lehet ez is elég volt ahhoz,hogy kiváltsa ezt a dolgot nálam.Köszi a segítséget!
2017. aug. 5. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy segítettem.
2017. aug. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!