Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az autisták képesek egyedül...

Az autisták képesek egyedül élni egy lakásban, vagy valakivel párkapcsolatban, vagy mindig kell valamilyen rokon, családtag, aki odafigyel az életvitelére, képtelen egyedül élni, vagy valakivel párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Valaki legyen mellette az a biztos. Nem írtad milyen szinten autista, mert az nem mindegy.
2017. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Az autizmus sprektuma igen széles. Valamelyik el tudja magát tartani, van párkapcsolata, valamelyik nem. Nagyon sok olyan autista van, akin nem is látni. Annyira buták az emberek az autizmussal kapcsolatban.
2017. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Autista vagyok, egyedül élek, önellátó vagyok. Pont hogy azt nem bírnám, ha másokkal kéne együtt laknom. Szüleimmel és a testvéreimmel, akik mellett felnőttem, talán képes lennék egy fedél alatt élni, de más rokonokkal, barátokkal, vagy főleg idegenekkel abszolút nem. Egyig egy párkapcsolatom se működött, mert szerintem csak olyan ember mellett tudnék megmaradni, akit ugyanazok a témák érdekelnek, amik engem is.


Ja, és én magasan funkcionáló vagyok. Más autistákat is ismerek, akik egyedül élnek, vagy esetleg házastársuk és gyerekük van, de nem minden autista ilyen. Biztos van olyan is, aki mellé kell felügyelet.

2017. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy az illető hol van a spektrumon. Én aspergeres vagyok, dolgozom, ellátom magam és külön lakom de ismerek velem egykorú autistát, akinek gyámja van mert nem tudja magát ellátni, nem képes ügyet intézni, stb.
2017. szept. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!