Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin függő mennyi után...

Frontin függő mennyi után leszek? 19/L

Figyelt kérdés

Két hónapja szedek frontin 0,25mg és rexetin 20mg-ot.

A frontin reggel nekem egy fél szem. Estére másfél szem, van amikor kettő. Napközbe pedig nagyon hangulatfüggő. Tehát frontinból napi 2-3 szemet szedet, rexetin napi 1. Ez szedésével mikor alakul ki a függőség?

Nem tudom eldönteni már az vagyok-e. Volt hogy elmentem otthonról reggel úgy hogy nem vettem be, ideges voltam nagyon hogy mi lesz velem, de ezen kívül nem voltam rosszul sem semmi egyéb.

Vajon már függő vagy és ha nem szedném észrevenném?

Tapasztalata van valakinek?

Mielőtt valaki mondaná hogy túl fiatal vagyok, pszichiáter írta fel, tehát pszichiátriai kezelés alatt állok.



2017. júl. 29. 00:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, remélem érthető, már bágyadt vagyok kicsit. :)
2017. júl. 29. 00:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lenyeg h mennyit szedsz. Akkor leszel fuggo ha nem tudod abbahagyni a szedeset
2017. júl. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a tolerancia mar kialakult. Ha nem szeded, jonnek az elvonasi tunetek. Igen, mar fuggo vagy, szerintem. Nem tudom, lelkileg az vagy e, de fizikailag mar valoszinu. Szereted a hatasat? Az erzest, mikor beveszed? Nezed az orat, hogy mikor hat vegre? Ha legalabb 2-re igen valaszt adnal, akkor lelkileg is raszoktal mar. Nekem mindharom igaz. Nem vagy fiatal, en csak 16 vagyok. Es fuggoje a frontinnak.
2017. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lelkileg mindenképp függő vagyok, testileg meg nem tudom. Most szeretnék szünetet tartani a frontinnal, de félek mert suicid hajlamú vagyok és félek hogy megint kiborulok. Igen én is nézem mikor hat végre, mikor érzem este hogy fáradt vagyok, szeretem mert jobban bírom vele. De nem tudom mit csináljak. Mióta szedem jobban vagyok, de félek hogy mi lesz ha le akarom tenni.


Most kipróbálom hogy estére nem veszek be és napközbe sem...meglátjuk hogy bírom. De a rexetint szedem, azt nem rakom le.

2017. júl. 29. 11:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én másfél évig szedtem napi 3 frontint. Amikor le akartam állni vele, eleinte elég nehéz volt. Leginkább az volt a baj, hogy elaludni nem tudtam nélküle, hiába fárasztottam le magam, egész éjjel forgolódtam. A napközbeni adagok viszont egyáltalán nem hiányoztak. Maga az elalvás kb. egy hónapig jelentett nehézséget, de aztán minden visszaállt a rendes kerékvágásba. :) Szerintem ez függ attól, hogy mennyire erős az akaratod, kibírod-e majd, hogy ne vegyél be egyet valahányszor nehézségbe ütközöl. Nem kell megijedni, ha elsőre nem sikerül letenni. Fontos, hogy fokozatosan vond meg a szervezetedtől, mindig egy picit kisebb darabot vegyél be. Amíg viszont muszáj szedned, addig szerintem ne agyalj ezen. Most gondolom mindenképp szükséged van rá. Szedd rendesen, gyógyulgass lelkileg, a leszokásról meg majd ráérsz akkor agyalni, ha már rendbe jöttél. :) 21L
2017. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt, tanulságos!


https://www.youtube.com/watch?v=MceumCQLdtI

2017. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szedd be azt a gyógyszert, abba a mennyiségbe, amit az orvos előírt. Ez nem kívánságlista. A Rexetinre meg nem is lehet rászokni, akármeddig szeded is. Ha a frontin mennyisége elég, amit a doki javasolt, akkor jó. A baj akkor van, amikor már kevés lesz. De akkor sem szabad a frontinból többet bevenni, mert ez azt jelenti, hogy a rexetin hatása kevés, vagy gyenge. Bármin változtatni akarsz, látogasd meg az orvosod.
2017. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtató válaszok jöttek szerencsére, megnyugtató ez a lelkecskémnek.

Igen szükségem van rá, hiszen a betegségem miatt nehéz időszakom van, ezzel tudom az érzelmeim kordába tartani nagyjából.

Akaratom van, majd akkor leszokok ha már meggyógyultam. Köszönöm!

2017. júl. 29. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !

Nagyon jó a hozzáállásod. Töretlenül tartsd is meg. Csak az orvosodra hallgass. Mindíg legyen gyógyszered, és azt minden nap azonos időben szedjed. Bízzál az orvosodba, és a gyógyszeredbe. Ha gondod van, itt megtalálsz

2017. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Már valószínűleg függő vagy. Én évek óta szedem a 0,5 mg-osat, 2x1-et. Te mire szeded a rexetint? Én is most fogom elkezdeni,szociofóbiám van. Az a fontos hogy ne emeld magadtól az adagot a frontinnál mert ismerek olyat aki kb 20 szemet szed, akkor már nem egyszerű leszokni róla. 25/F
2017. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!