Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Folyton fáradt vagyok,folyton ver a víz,folyton gyengének érzem magam, izmaim folyton gyengék, a szemem ég,lelkileg és testileg folyton fáradt vagyok,folyton depressziós,folyton pánik beteg,folyton az öngyilkosságon gondolkozok,zárkózott vagyok,keveset mozgok,általában sokat alszok, gyengének érzem magam. Elmentünk orvoshoz,de semmit nem mondtak. Mi az oka? Kezdek megőrülni. Az orvos azt mondta,menjek el pszichológushoz,és elmentünk,de csak gyógyszereket kaptam,amit nem szedek. Mit tegyek?
2017. aug. 3. 18:57
 1/5 A kérdező kommentje:
A társaságban pedig nem nagyon illek,tehát magányosan élek.
2017. aug. 3. 19:07
 2/5 anonim ***** válasza:
A fenti tünetek a szorongástól és a depressziótól vannak. Keress egy jó orvost, szedd a gyógyszereidet előírás szerűen és változtass az életmódodon.
2017. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog sajnos, amiben orvos nem nagyon tud neked segíteni. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy szépen lassan elkezdesz kimozdulni a komfortzónádból. Hidd el, hogy mindenki képes találni legalább 1-2 embert, akivel el tud lenni, aki "illik" hozzá.

Már az is sokat segítene, ha kimozdulnál otthonról. Egy kis séta, kocogás (amivel a mozgás is pótolva van). Mert valószínűleg nem is fáradt vagy, hanem inkább punnyadt a semmit tevéstől. Hidd el nekem, mert én is küzdöttem hasonlókkal, hogy a friss levegő és a mozgás sokat segít, rendbe teszi az agyadat.

Kezdj el olvasni, keress motivációs könyveket vagy idézeteket.

Emellett fontos a helyes táplálkozás és vitaminpótlás. Szedj C-vitamint, multivitamint, egyél gyümölcsöt.

Szóval a lényeg, hogy változtass az életmódodon, erőltesd egy kicsit a dolgokat. Csak az első pár alkalom lesz rossz, utána megszokod és hidd el nagyon jól fog esni. Ha van pár régebbi ismerősöd akikkel még jóban vagy kérd meg őket, hogy menjetek el valahová, akár csak egy kávéra/üdítőre. Ebben senki nem tud neked segíteni, ezeken neked kell változtatnod. Persze sok elszántság kell hozzá, de mindennek megvan az ára.

2017. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzeted, és megértelek. De tedd félre a szituációt és a negatív dolgokat.

Muszáj észrevenni a jót is az életben, ne őrülj bele a helyzetedbe. Ha van hol laknod, van mit enned, van családod, már iszonyat hálás lehetsz. Ne keverd össze a rossz napot a rossz élettel. Nagyon erősen keresd a pozitív dolgokat, és napi 10 dolgot írj fel egy lapra, amiért hálás vagy: hogy jót aludtál, hogy finom az étel, volt helyed a buszon, jó hogy most nem kell a fűtéssel-begyújtással szenvedni, stb, stb.

Minőségi módon pihenj! Az nem pihenés, hogy fekszel az ágyon és nyomkodod a telód. Aludj napi 7-8 órát, igyál 3 liter vizet, és este legalább 15 percen keresztül nyújts, tornázgass.

Emelkedj felül a helyzeteden, lásd másképp a dolgokat! Muszáj másképp viselkedned, gondolkodnod, ha érezni is másképp szeretnéd magad.

Sok sikert, menni fog!

2017. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
www.maiige.hu
2017. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!