Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyakori az, hogy...

Milyen gyakori az, hogy valaki befekszik pszichiátriára, vagy ambuláns kezelésen vesz rész, és a kezelésektől (verbális, gyógyszeres), csak rosszabbul lesz?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, hogy pl. csökken az önbizalma, apatikusabb lesz, csak még kilátástalanabbnak érzi a helyzetét, romlik a hangulata, önbecsülése...stb. Mik a tapasztalataitok? Ha van ilyen tapasztalatotok, ott szerintetek mi váltotta ezt ki? Milyen volt megélni, lett-e változás, hogyan?
2017. aug. 4. 04:36
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha rosszul állítják fel a diagnózist, akkor ugye félrekezelés történik, aminek egyenes következménye, hogy a kliens állapota rosszabbodhat.

Mondjuk nem ártana az eddigi diagnózist felállítóktól független orvosokkal is kivizsgáltatni a klienst.

Az új diagnózis tükrében elképzelhető, hogy másféle kezelést adnának, ami akár javulást is eredményezhet.

De ez csak egy lehetséges változat, egy vélemény, amit remélhetőleg még jó néhány követ majd. Úgy hogy ebből az egy véleményből még messzemenő következtetést ne vonj le.

2017. aug. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Környezetemben elég sokan állnak vagy álltak ilyen kezelés alatt (én is), hogy kimondottan rosszabbul lett volna, még senkitől nem hallottam.


Velem inkább az történt, hogy nem használt igazán semmi, így abbahagytam mindenféle terápiát, és azóta kicsit kilatastalanabbnak erzem a helyzetem, de nem sokkal.

2017. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 hónap pszichiátria+2 féle gyógyszer után kijelentem, hogy csak rosszabbul vagyok
2017. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én többször voltam egymás után is pszichiátrián mert a gyógyszerek nem hatottak illetve rosszabbul voltam így a félre diagnoziálás szerintem lehet. Most március végén új gyógyszert kaptam Diagnózis maradt de szeptemberben mellékhatások miatt el lett hagyva.most amire szedtem jól vagyok igaz más panaszaim amire nem szedtem de amiatt el lett hagyva és más panaszok vannak.
2017. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem, nem gyakori. Én jobban lettem tőle, sokkal.
2017. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!