Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan 15 éve gyógyszeres...

Lassan 15 éve gyógyszeres pszichiátriai kezelés alatt állok. Mekkora az esélye, hogy egyszer még gyógyszer nélkül is képes leszek teljes értékű életet folytatni? 39F

Figyelt kérdés
A tünetek és diagnózisok is többször változtak, de az előtérben a szorongásos tünetek vannak. Voltam már kényszerbeteg, pánikbeteg, per pillanat közepesen súlyos depressziv epizódon estem át, ráadásul paranoiás személyiségzavart is megállapitottak nálam. Többnyire csak szérotoninserkentő antidepresszánsokat alkalmaztak pld.fluoxetin és sertralin, de egy éve benzodiazepan alapú anxiolitikumot is, plusz most még tiapridet. Szeretném magamban fokozatosan megtalálni az erőt, hogy ne kelljen életem végéig gyógyszereken élnem. A doki azt mondja, nincs kizárva, hogy egyszer meggyógyulok...
2010. máj. 23. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

keress egy hobbit, ami számodra elérhető. (Pl autók, motorok, barkácsolás, állatok, főzés, az írást és költészetet nem ajánlom....)


ha kellően elmélyültél a kiszemelt témában, valósítsd meg a gyakorlatban is! Vásárolj belőle egykét dolgot, tapasztald ki mibenlétét!


eközben kereshetsz a témával foglalkozó embereket, akár az interneten is, és megoszthatod velük a tapasztalataidat, és viszont.


Ne aggódj, ki fogsz gyógyulni ebből a betegségből!

2010. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet sokan hülyének néznek de az anyukámnak egy kutya segített meg gyógyulni!ő hosszú éveken keresztül szenvedett a depressziótól,pánikbetegségtől,állandó gyógyszerei voltak!Egyszer találtam egy kis tacskó kölyköt akit hazavittem és csak annyi időre engedték meg hogy ott maradjon amíg nem találok neki gazdát!2 hét után mondta az anyum hogy ott maradhat mert már megszerette!Minden idejét kitöltötte a kutyus,elterelte a figyelmét mindenféle rossz gondolattól,ki kényszerítette őt az utcára emberek közé!Neki sikerült gyógyszermentessé tenni az életét!Sajnos nem él már ez a tacsika mert 13 évesen meghalt de vettünk neki másikat azóta akivel szintén nagyon elvan!:)
2010. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy már nagyon sok éve van nálad ez a gyógyszeres kezelés,ami sajnos nemhogy segítene,hanem inkább rászokik az ember.Nekem is segített a kutya,mert őt le kell vinni,az önzőségemen is javít,a kedvemen is,lustaságomon is,és nem érzem magam egyedül,én vele alszok.Viszont például azon már nem tud,hogy tudjak vonaton meg buszon meg repülőn utazni,mert nekem ezeket kellene valahogy leküzdeni.Amiket magamon tapasztaltam,azokba a témákba teljesen beleástam magam,próbáltam megérteni miért alakulnak ki ezek a hülyeségek,beszéltem a neten hasonló emberekkel,ez is sokat segített mikor pánikbetegséghez hasonló tüneteim voltak.Kineziológushoz is el kellene menned,ha még nem voltál nála.
2010. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz szépen. 1.hozzászóló: hobbim elég sok van, de egyik sem tud lekötni úgy "istenigazából". Az irás miért nem? Én nagyon szeretek irni, állitólag tudok is...

A kutyus nagyon jó dolog, van is, csak őt nem kell sétáltatni, mert falusi eb, házőrző...

Mondják, hogy a partnerkapcsolat segithetne, csak az meg nincs. Nem mintha nem akarnám elvileg, csak nem jött még össze.

2010. máj. 23. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond az írással,nyugodtan irogathatnál,például történeteket,stb,amit te találsz ki,vagy írhatnál magadról hogyan alakult ki ez nálad,min mentél keresztül.
2010. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Első lépésben az "igen, csak" válaszaidon gondolkodj picit el..:-)) "igen, de" "igen, csak".


Mert így nehéz bármit javasolni. Okés:-)) ?


Pszichoterápiát próbáltál már a gyógyszerek mellé? Sajnos egy személyiségzavar pszichoterápiája éveket is igénybe vehet, de talán sikerülne újra építeni mindent. Persze nem tudom megítélni, hogy mennyire súlyos az állapotod, és hogy alkalmas vagy-e terápiára.

2010. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kritikát is. Próbálkoztam már pszichoterápiával, természetesen. Ha esetleg otthon vagy a témában, kedves válaszoló és behatóbban is tudunk beszélgetni, akkor légyszi küldj egy emailt.
2010. máj. 24. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Igen otthon vagyok a témában, de gyermekekkel, serdülőkkel foglalkozom. Miért nem sikerült a pszichoterápia? Mindig újra lehet kezdeni, akkor is ha korábban kiszálltál belőle. A személyiségzavar terápiája, amint írtam korábban sajnos évekbe telik. Ez nagy elkötelezettséget, kitartást igényel a részedről. 40 felé közeledve nehezebb a terápia, mert a személyiség már nem olyan rugalmas, mint fiatalabb korban. Viszont általában a személyiségzavar tünetei csökkenni szoktak maguktól is a korral. Ha gondolod, keress egy terapeutát meg. Sok Sikert kívánok!

2010. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló,

rengeteget tudnék mesélni pszichoterápiás tapasztalataimról, de ezt hadd ne itt tegyem meg. Ha írsz nekem egy emailt, örömmel veszem, ha nem, nyilván nincs időd, ez van.

Mindenesetre kösz.

2010. máj. 25. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!