Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a bántalmazo...

Mi a véleményetek a bántalmazott gyerekekről?

Figyelt kérdés

Mit gogonltok azokról a gyermekekről, akiket bántalmaznak/bántalmaztak fizikálisan. Hogyan segítenétek az ezeken a dolgokon, és elfelejtettni az őt ért szörnyűségeket?

Tanár vagyok, és egy problémás családból érkezett, 13 éves kislányt fogok tanítani, akit 8 éven keresztül az anyja fizikailag, az apja mentálisan elég durván bántalmazta. A gyerek egy hete, hogy elkerült abból a borzalmas környezetből. Félek hogy valamit elrontottam, hogy nem tudok neki segíteni. A gyermeknek a bántalmazások nyomai örökre ott maradnak. Hogyan tudnék neki segíteni, hogyan viszonyuljak hozzá?


2017. aug. 12. 21:20
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Elnézést, telefonról vagyok a hibajavítò értelmetlenné tette néhány mondatomat.
2017. aug. 12. 21:22
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Azzal teszed a legjobbat, ha nem különbözteted meg őt a többiektől! Hidd el, így is elég nagy a belső stigmatizáció, nem kell, hogy azt érezze, hogy ő más, mint a többiek, mert ő egy bántalmazott gyerek. Legyen ugyanolyan gyerek, mint a többi! De ha türelemre van szüksége, ha lelki támogatásra van szüksége, azt add meg neki.
2017. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
És ha megakarom ölelni és ő osszerezzen hogyan reagaljak rá? Vagy hallgassam még mikor valami gondja van? És ha sír az órán hogyan reagaljak rá?
2017. aug. 12. 21:31
 4/35 anonim ***** válasza:
78%

Ne ölelgesd, én utáltam, ha bárki közeledett felém, mert egyből a képmutatás jutott eszembe, meg a rózsaszín szar amiben éltem.


Meg nem ovis, nyilván nem fog órán bőgni, de ha félsz, kérdezd meg az eddigi tanárait, hogy ők mit tapasztaltak - ha egy suliban tanítasz velük.

2017. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%

De minek akarod megölelni? Tanárként egyáltalán nem az lenne a feladatod, hogy ilyeneket kezdeményezz. Ne öleld meg, de ha ő meg akar ölelni, akkor érdemes hagyni. Ha ő közeledik, ha ő keresi a társaságod, a bizalmába vesz, szeretné, hogy meghallgasd, vagy csak támaszt nyújts neki, akkor legyél jelen! De te ne kezdeményezz ilyesmit, ne erőltess rá semmit, ne akarj segíteni neki, ha nem kéri! Csak azt tudod tenni, hogy ott vagy, jelen vagy, és biztosítod arról, hogy rád számíthat, ha szüksége van valamire. Ennyi.

Ha elkezd sírni órán, akkor megkérdezed, mit szeretne, mire lenne szüksége - egyedül lenne, kimenne a teremből, szeretné, ha valaki vele menne, egy tanár, egy diák, felhívjatok neki valakit stb.


Azért nem kell ennyire ráparázni erre, ez a legrosszabb, hogy már most úgy kezeled, mint egy lelki roncsot, akinél fel kell készülni arra, hogy bármelyik pillanatban összeomlik. Ha így bánsz vele, akkor folyamatosan érzékeltetni fogod vele, hogy ő egy bántalmazott gyerek, és így folyamatosan eszében lesz az, ami vele történt.

2017. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Értem. És ha ő szeretne velem beszélni, de nagyon durva dolgokat mesél, és nem tudok rá mit mondani? Tanárait nem tudom megkérdezni, mert nem járt iskolába a sérülései miatt.
2017. aug. 12. 21:41
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Az előző két válaszoló kicsit sprőden, de szerintem igazat írt. Nem vagyok tanár, más okból láttam sok bántalmazott gyereket. Nem szoktak sírni nyilvánosan, inkább ellenkezőleg. Nagyon zárkózottak. Első látásra gyakran szinte flegmának tűnnek. Bizalmatlanok. Csak nagyon lassan, nyugodtan szabad közelíteni. Először csak néhány mosoly, ami szerintem fontos. Ha mondana valamit, nehezen szánja rá magát. Időt kell rá neki hagyni. Szerintem nagyon jó, hogy készülsz rá, hogy már most törődsz vele. De ide türelem kell. Ha esetleg van olyan lány az eredeti osztályodban, akit megbízhatónak, érzelmesnek tartasz kérd meg finoman, hogy próbáljon figyelni rá, hogy ne bántsák a többiek, ha esetleg nincsenek jó ruhái, ilyesmi. De semmit se mondj neki se, ami bizalmas, nehogy a visszájára forduljon. Ha látja, érzi hogy te a háttérben ott vagy és figyelsz, meg fog nyílni. Remélem.
2017. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerinted a gyermek túlteszi magát rajta? Vagdosás is magát elég durván. Ha eszreveszem hogy van rajta új, szóljak a nevelojenek vagy beszélgessek inkább vele?
2017. aug. 12. 21:48
 9/35 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen szólj neki, tudnia kell róla. Bár ha te észreveszed, akkor valószínűleg ő is.
2017. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
52%
Hát ne haragudj,jó komoly tanár lehetsz,ha a gyakorin kérsz tanácsokat! A gyerekemet biztos nem bíznám rád!
2017. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!