Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a bántalmazo...

Mi a véleményetek a bántalmazott gyerekekről?

Figyelt kérdés

Mit gogonltok azokról a gyermekekről, akiket bántalmaznak/bántalmaztak fizikálisan. Hogyan segítenétek az ezeken a dolgokon, és elfelejtettni az őt ért szörnyűségeket?

Tanár vagyok, és egy problémás családból érkezett, 13 éves kislányt fogok tanítani, akit 8 éven keresztül az anyja fizikailag, az apja mentálisan elég durván bántalmazta. A gyerek egy hete, hogy elkerült abból a borzalmas környezetből. Félek hogy valamit elrontottam, hogy nem tudok neki segíteni. A gyermeknek a bántalmazások nyomai örökre ott maradnak. Hogyan tudnék neki segíteni, hogyan viszonyuljak hozzá?


2017. aug. 12. 21:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
Bocsáss meg, kedves kérdező, az oké, hogy képbe akarsz kerülni, és igyekszel, de... mit tanultál a főiskolán / egyetemen...? Számomra kissé valószerűtlen, hogy egy tanár feltesz egy ilyen kérdést, tényleg ne haragudj meg ezért... (Nyugodtan megírhatod itt anonimként, ha más a szitu.)
2017. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
A 11-es vagyok, most látom, hogy velem egy időben (10-es) másnak is gyanús lett a dolog.
2017. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg ez pont az a téma, amiről bárhol lehet tanácsot kérni, aztán majd eldönti hogy mit hasznosít belőle. Kérdező, írtam neked privátot
2017. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
27%
Ugyan miért ne lehetne kérdezni ? Attól hogy tanár nem feltétlenül pszichológus. Végülis ti már csak tudjátok .
2017. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
52%
Jaa,mert itt annyi profi pszichológus van,hogy jobbnál jobb tanácsokat fog kapni! :D
2017. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén szólva nekem sem tetszik ez a kérdés. Ennyire nem lehet egy tanár tanácstalan, ahogy a kollégákra terelődött a szó, mindjárt kifogás jött, ölelgetni akar egy 13 éves lányt, bizalmas beszélgetést vele...nem tudom, valahogy nem kerek a dolog. Miért pont ő venne észre egy friss vágást a felöltözött gyereken, az osztályteremben, amit a vele élő nevelője nem? Nem feltűnő helyeken szokták vagdosni magukat a kamaszok, hanem ott, ahol a ruha eltakarja.

No mindegy, lehet, hogy csak túl sok elmebeteget láttam már itt.:(

2017. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot kérhet,de azok az emberek,akik tanárok/tanítók,ilyen dolgokról bőven tanulnak+nincs olyan továbbképzés,amin pszichológiai dolgokról ne esne szó. Van egy pár tanár a családomban,még a szüleim is azok,de a kérdező nem valószínű,hogy tanár. Alap dolgokkal nincs tisztában...
2017. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
83%
Ma már mindenkiből lehet tanár ?
2017. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Ez az ölelés dolog furA nekem.
2017. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
38%
De buták vagytok... komolyan elhittétek hogy ez tanár? Az írásmódjából messziről kitűnik hogy csak egy unatkozó gyerek.. nem hittem volna hogy van élő ember aki ilyem marhaságokat bevesz.
2017. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!