Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten egész éves csoporto...

Budapesten egész éves csoportok, művészetterápiás csoportok depressziósoknak?

Figyelt kérdés

öngyilkossági szándék miatt feküdtem bent 2 hetet pszichiátrián majd az ottani orvosom javaslatára elkezdtem járni magánban de nem volt jó... lehet csak mást kéne keresni de egyszerűen nem tudok hinni benne hogy segítene... szeretnék találni valami csoportot ahova rendszeresen járhatok egyetem mellett hátha valahogy tudnék változtatni...


akik hasonló problémákkal küzdenek/öttek írnának ötleteket hova lenne érdemes menni, ti mit csináltatok, jó és rossz tapasztalatok is jöhetnek mindenre kíváncsi vagyok, mert mostmár muszáj valamit kitalálnom hogy egészségesebb legyek



2017. aug. 13. 00:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Fogalmam sincs, h Bp-n hol találsz egész éven át működő művészetterápiás csoportot depressziósoknak.


Azt tudom biztosra, h

1.a festés/agyagozás/kreatív dolgok nagyon hatásosak terápiás céllal és

2. otthon, egyedül is végezhetők. Ennek a megközelítésnek a neve énterápia.


Ha a célod a csoportba járással a közösségbeli lét, érintkezés hasonszőrűekkel, társas interakciók stb, akkor csoportot kell keresned. Ha a művészeti/kreatív oldalad megélése és/vagy a tevékenység közbeni módosult tudatállapot a cél, akkor az énterápia is nagy segítség.


Nem pont és nem csak erről szól, de segíthet Csíkszentmihályi: Flow c. könyve. Ad egy fejlődésorientált szemléletet.


Remélem, segítettem.

2017. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!