Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a félelmeime...

Hogyan győzzem le a félelmeimet és az idegeskedést?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a véleményeiteket szeretném kikérni, ugyanis nem tudom mi tévő legyek...


Elsőrosban nagyon ideges szoktam lenni, ha úgymond valami nem úgy működik, mint ahogy azt én szeretném. Pl már egy jó ideje elszeretnék menni orvoshoz (már egy jó ideje húzzuk vele az időt) és ma reggel ahogy felkeltem, hogy el kéne már végre menni, de a szüleim a szokásos módon vagy nem érnek rá, vagy csak szimplán nem érdekli őket mit akarok. E miatt aztán felhúzom magam. Apropó elmennék én egyedül is, már vagyok olyan nagy, de itt nincs ilyen orvos, ezért a szomszéd városba kellene menni, de ahhoz már segítség kellene...


A rosszabbika csak most jön, ugyanis mikor idegeskedek, olyankor agresstivé válok és bántok (nem fizikálisan) mindenkit és mindent körülöttem, de annyira szeretnék ilyenkor egy higgatt-nyugott ember lenni, de nem megy. Ilyenkor szebezhetővé válok és minden kis kritika vagy szó nagy sebet tud rajtam ejteni és olyankor csak fokozódik bennem az inger.

E mellett annyira túlzásba tudom vinni a dolgot, hogy már a fejem is fáj, a sírás jön rám mint valami hisztisnek és félek attól, hogy ettől az idegeskedéstől valami egészségügyi problémám lesz majd később, ha ezt így folytatom tovább. Kvázi félek a betegségektől mint pl rák, agyvérzés stb.


Mit csináljak??? Olyan kilátástalan néha ez.

Köszönöm a válaszokat, legyen szép napod!!



2017. aug. 15. 13:10
 1/3 A kérdező kommentje:
19/F
2017. aug. 15. 13:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Minél jobban küzdesz ellene, annál jobban bánt.

Nem küzdeni kell, hanem szakszerűen feldolgozni, pl.: relaxáció, terápia.

2017. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igyekezni fogok... Mellesleg igen, a sport az nyugtat, vagy az egydül lét.. De... elég nehéz sokszor egy tartós nyugalmat fenntartani.
2017. aug. 17. 01:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!