Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a teljes magányt...

Hogyan lehet a teljes magányt kibírni?

Figyelt kérdés

- Párkapcsolatom nincs,

- Barátok vannak, de nem legjobb kebelbarátnők vagyunk, ritkán tudunk találkozni és akkor is az ő gondjuk fontosabb, mondjuk átlagos egy óra alatt 20 percigvagyok téma én és 40 percig ők.

- A közeli, igazi család össz 2 fő, de a másik önti ki a lelkét, én igazán nem tudom neki.



Mindeközben olyasmi az életem, mint egy szingli 30-35 évesnek.


A munkahelyem is egyre elviselhetetlenebb: a zsúfoltság, ahogy ülünk, a türelmetlen és nem megértő főnök, a teljes rugalmatlanság, ha szerelő jönne a lakásba vagy fogászatra mennék, vagy lakótárs költözik. A monotóniát is egyre kevésbé bírom: elég gyorsan végzendő, nagy figyelmet igénylő, de monoton, gondolkodást nem igénylő ülőmunka...


Senki sincs, aki meghallgasson igazán, akinek beszámolhatnék napjaimról.

Aki volt, ápoltam és elhunyt...


Teljes összeomlás kerülget!

Bogyók nélkül akarom megoldani...


2017. aug. 16. 08:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Szívem, ha nem tetszik, ami van, változtatni kell!

De ha a közelben vagy, nekem is panaszkodhatsz.

2017. aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Első körben én beszereznék egy állatkát, cicát vagy rágcsálót. Hihetetlen szeretetet tudnak adni, és a dédelgetés oldja a stresszt. Másodsorban sürgősen elkezdenék azon dolgozni, hogy másik munkahelyet szerezzek. Lehet, hogy nem lesz sétagalopp, de addig is van tennivaló. Az új környezet felszabadító lesz, új embereket ismerhetsz meg, hátha egy jó csapatba kerülsz, és találsz hozzád méltó barátokat.

És szerintem fórumozz minél többet, ha nincs más, mert ez is több, mint a semmi, itt kiírhatod magadból ami bánt.

2017. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Hát vannak, akik magukba szoktak beszélni. Sokszor én is csináltam és nyugodtabb voltam utána. Egy pohár bor után menni fog.


"egy óra alatt 20 percigvagyok téma én és 40 percig ők" Ez sajnos az emberi kapcsolatok 90%-ban így lesz.

2017. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"És szerintem fórumozz minél többet, ha nincs más, mert ez is több, mint a semmi, itt kiírhatod magadból ami bánt." Ez is nagyon igaz, nekem az ilyen fórumozások elég sokat segítettek, igaz vannak trollok, de egy idő után hozzászoksz és röhögsz rajtuk.
2017. aug. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kezdetben keress egy uj munkat amit szivesebben csinalsz. Semmi se tudja ugy megmergezni az eletet mint egy munkahely ahova utalsz bejarni, elvegre napi 8-10 ora megy ra el, az ebren toltott ido tobb mint fele hetkoznap.

Akkor uj emberek koze kerulsz, akik kozul meg ismeretseg is lehet.

Kornyezetvaltozasra van szukseged, meg a korulotted levo erzelmi piocak lerazasara.

2017. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Állást keresek, amennyi erőm van, már voltam is egy interjún. Csak nem tudom, hogy lesz, kivehető szabadságom már most nincs és nagyon nehezen engednek el - pedig olyan irodai munka, ahol működhetne rugalmas munkaidő törzsidővel. De nem, 8-5, ebédidő ledolgozandó, pénteken legalább előbb el lehet menni.



Túrázni, bringázni szeretek, ilyen helyen ismerkednék.

De hétvégén csak alvásra vágyom este 8-9-től másnap reggel 9-ig, annyira kimerülök.


Azon kívül szeretem az egyedüllétet.

Ehhez képest mindenhol embertömeg vesz körül, munkelyen egy asztalnál ketten, mint a suliban, otthon ott a lakótárs.

De párkapcsolat, vagy minőségi, rendszeresem találkozó kapcsolat nincs.


Pont az alvást és az otthoni pihenést kellene feladjam, hogy újabb embertömegbe menjek, hátha ott lesz minőségi kapcsolat, amire vágyom.


Remélem, érthetően írtam.

Tehát egyedüllét semmi, magány folyamatosan.


Ráadásul beilleszkedési gondjaim is vannak, ez örök harc, aki szintén ilyen, tudja. :)

2017. aug. 16. 09:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Te nem én vagy, véletlenül? :D
2017. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy aki haver, közbeszól a panaszomra és rákezdi az övét, vagy kioktat, mikor a feléről sincs fogalma.

Lassan a jótanácsokra is ideges vagyok megfogadás helyett, mert túlérzékennyé tett a sok türelmeten kioktatás.

2017. aug. 16. 09:40
 9/13 A kérdező kommentje:
7., Neked is hasonló?
2017. aug. 16. 09:41
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha valakinek se kapcsolata, se barátai akkor akkor a hiba benned van. Az embereket nem tudod megváltoztatni csak magadat, és később máshogy fognak hozzád viszonyulni.
2017. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!