Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generikus szorongás leküzdésér...

Generikus szorongás leküzdésére várnék ötleteket, olyanoktól akik hasonló helyzetből épültek fel teljesen?

Figyelt kérdés
Pszichológust légyszi ne mert abból már volt 3 és semmi értelme nem volt. Gyógyszert szintén ne, mert nem vagyok depressziós a nyugtatótól meg csak elalszom. Sportolok rendszeresen ami segít de nem oldja meg a problémát.

2017. aug. 16. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben nagyon nehéz legyűrni, én a legjobban akkor voltam, amikor tartottam egy tejtermék, hús, cukormentes nagyon szigorú diétát, de egyébként most nem csinálom ezt, mert rengeteg főzéssel, vásárlással járt, amúgy nyugtató viszonylag el tudja nyomni a szorongást.
2017. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Más okból kifolyólag cukor és hús mentesen étkezem hónapok óta. De ilyen téren nem tapasztalok változást. Ha a sajtot is elhagynám nagyon szomorú lennék. Egy fél frontin azonnal kiüt este. Nappal nem tudok létezni vele. 3 napig próbáltam:elaludtam reggel aztán a buszon, a munkahelyemen, hazafelé.....aztán beláttam, hogy ez így nem megy. Ja és ugyan úgy szorongtam csak álmosan. Kivéve mikor aludtam. De az egész életemet mégsem alhatom át. 😊
2017. aug. 16. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:

- Nyugtatókat elhagyni

- Kideríteni, hogy mi okozza a szorongást, ha lehetséges

- Megoldani/feldolgozni a problémákat, ha lehetséges

- Ha nem, akkor is mindent elkövetni ezért

- Ami még segíthet (ömlesztve mondom) Munkahely váltás, lakóhelyváltás, élettárs váltás, rendszeres sport, jóga, relaxálás, meditálás, semmi koffein, semmi alkohol, semmi cigi, kreatív hobbik, nyugis tevékenységek (olvasás), vidám/nyugodt zenék, filmek, műsorok, videók, természetben levés, barátok, barátnők, szex-szerelem-gyöngédség, kisállatok, értelmes, kellemes tevékenységek.

2017. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezeken már mind túl vagyok.A leírtak alapján élek. Illetve a munkahelyem nem változott csak a munkaidőm és a munkaköröm részben. Sok változástól jobban érzem magam. De a szorongáson nem segített. Egyébként ekkora váltást nem javasolnék senkinek aki utcára is alig tud menni, mert nagyon kimerítő. Munkahelyet teljesen pl. Nem tudok váltani mert örülök, hogy egyáltalán ezt el tudom látni. Meg szeretem is. Akkor meg minek. Nem hiszem hogy bármin változtatna.Barátaim sajnos alig vannak mert nehezen viselem az emberek társaságát és elég imtrovertált vagyok. Gyorsan lefáraszt az üres fecsegés. Meg a szorongás is gátolja a programokon való részvételt. Sokszor nem éri meg elmenni valahova mert olyan rosszul érzem magam és a vége csak egy pánikroham lesz. ☹
2017. aug. 17. 10:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja az okokat is tudom nagyjából. De annyira a régmúltba vezetnek, hogy nem tudom megoldani. Pszichológus sem tudott segíteni és nincs is kedvem a múlton rágódni. A múlt elmúlt.
2017. aug. 17. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ráma a Frontin nagyon rosszul hatott, vsizont egy másik gyógyszer bejött (Citalopram).Én is szorongásra szedem, határozottan jobb tőle. Nem hízlal. Viszont tényleg fáradékonyabbá tesz valamivel. Valamit valamiért. Ajánlom még a keresztény hitet, Istennel való kapcsolatot. Nem az emberekkel való kapcsolat helyett, hanem mert alapvetően máshogy látja az életet az ember hívőként. A nehézségeket, szenvedést jobban bírja, nem veszi annyira szívére. Ha még nem olvastad, olvasd el az Újszövetséget. Vannak Ószövetségből is részek, amik lelki nehézségekkel küzdőknek ajánlottak, mintegy "biblioterápiaként" (pszichológusok is használják e szót, nem kifejezetten bibliaolvasásra értendő)
2017. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!