Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Este képtelen vagyok elaludni,...

Este képtelen vagyok elaludni, de nappal nagyon fáradt vagyok. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Az egész már a nyár eleje óta tart. Hiába fekszem le jóval éjfél előtt, mégis órákat forgolódom, majd kínomban újra felkelek. Esténként, ahogy telik az idő, egyre fáradtabb leszek, de csak testileg, mert az agyam közben folyamatosan jár. Próbálkoztam a légzés techinákakkal is, de nem hoztak tartós eredményt. Egyszerűen nem tudok lepihenni, ráadásul mostanában elkezdtem félni az elalvástól is. Mikor lehunyom a szemem, mindig beugrik, hogy talán álmomban meg fogok halni, és ez a gondolat ébren tart. Évekkel ezelőtt olvastam egy lányról, aki hasonló korban volt hozzám, és álmában halt meg szívelégtelenségben, ez újra és újra visszajön. Nagyon rossz, hogy ennyire fáradt vagyok, de képtelen vagyok tenni ellene. Ez az egész csak átmeneti lenne, vagy érdemes lenne szakemberhez fordulnom? Már napközben is iszonyat rosszul érzem magam miatta. 15/l

2017. aug. 18. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj mozogni, ha fizikailag jobban elfáradsz, könnyebben megy az elalvás is. Mellesleg sport közben nem agyalsz, így szellemileg sem lesz gond.
2017. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne gondolj a szívelégtelenségre, ennek nagyon kicsi az esélye.

A baj az, hogy félsz az elalvástól. Így valóban nem megy (tapasztalat).

Próbálj meg valami esti rituálét kialakítani, pl. minden este megnézed a kedvenc sorozatod, vagy olvasol és ne gondolj az alvásra.

2017. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 hét múlva megoldódik.
2017. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez, en is felek az elalvastol, pont emiatt. Nem tudom, nem ert semmilyen trauma vagy ilyesmi, de egyszeruen tudatosan tartom magam ebren, addig, amig nem birom mar tovabb. Ez olyan 2 korul van, de van amikor tovabb (az ritka), aztan kelnem kell koran, ami borzalmas 3-5 ora alvas utan :( es nappal nem birok gondolkodni, estere viszont felporog az egesz, es nem tudok aludni....
2017. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!