Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Érdemes lenne...

Mi lehet ez? Érdemes lenne pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Van rajtam egy állandó feszültség, ami kiterjed a mindennapjaimra. Eleinte stresszre fogtam, de mostanra kontrollálhatatlanná vált. Minden apróságság feszültté, idegessé tesz, a legapróbb változások is. Nem merek már olyan helyre menni, ahol be vgyok zárva, amióta (ha jól sejtem) volt egy pánikrohamom moziban ülve. Úgy éreztem, ott helyben meghalok, megőrülök, alig kaptam levegőt, izzadtam, zakatolt a szívem. Hasonló elviselehtetlen dolgokat érzek, ha éjszaka máshol alszom és nem a saját otthonomban, akkor egész éjjel alig alszom valamit, szorongok, rosszul vagyok, olykor sírok is. Ez utóbbi azonban egyre gyakrabban megjelenik, sokszor van, ha sokáig nem vagyok olyan helyen, amit biztonságosnak érzek, akkor egyre inkább hasi görcseim lesznek, légszomjam és nehéz légzésem van, majd sírógörcs tör rám. Előfordult már, hogy úgy éreztem nem bírom tovább, hazasiettem, majd amint beléptem az ajtón, elfeküdtem a földön és 10 percen keresztül csak zokogtam. Nem tudom miért, vagy mi lehetett az oka, egyszerűen csak sírnom kellett. Ez a szenvedés már kihat a mindennapjaimra is, félek, mert nem tudom, mikor tör rám. Minden egyes otthonról való kimozdulás előtt félek, görcsben áll a gyomrom, így már alig merek elmenni. Ha hosszabb időre (napokra) kell elmennem, akkor sokszor hetekig készítem magam fejben és az egészet egy tortúrként élem meg, még akkor is, ha például a barátaimmal megyek el. Mit tegyek?


21/F



2017. aug. 20. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen,érdemes lenne pszichológushoz menned!

Ha nincs rá pénzed,menj a háziorvoshoz,mondd el mi bajod és Ő ad beutalót TB alapon pszichológushoz.

2017. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem jó ilyen fiatalon,menj orvoshoz persze, mielőtt pánikbeteg vagy szociális fobias leszel. Terápia sokat segíthet,és ne szégyelld a sírást.
2017. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, inkább pszichoterapeutához menj, az hatásosabb az ilyen kórképekben. Szorongásod van, amire a mélylélektani terápia a megoldás
2017. aug. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Velem messze nem hasonló a helyzet. De leírom azért.

Őr vagyok, ezért sok alvás kiesik nekem.

1-nap munka 0-24 nem alszom.

második nap reggel hazamegyek és 16-17-ig alszom. majd éjjel felé fexem le 23 vagy-00 kor. alszom kb 10 ig, néha 13-ig, majd éjjel fexem le 00 és alszom 04-ig.

emiatt előfordul, hogy hozzámszólnak otthon, és leordítom a népet. rossz érzés, nem én vagyok. Állítólag az alváshiány hozza ki belőlem ami nem kis valószínűséggel igaz is. utána bocsánatot kérek, mert tényleg apróságért ordibálok , néha vicces =D

22/F

2017. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem szinte minden egyes mondatodat. Hogy mit tegyél? Ha gondolod, írj, és elbeszélgetünk egy kicsit.
2017. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sírást leszámítva teljesen így vagyok én is. Megfigyeltem, hogy fél éves periódusokban váltakozik nálam ez a dolog. Hónapokig minden oké, aztán egyszercsak bumm szorongás és pánikrohamok. Legutóbbi majdnem 10 kilót fogytam miatta.

Amúgy szerintem is menj el szakemberhez.

17/L

2017. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!