Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogosan reagálom ezt ennyire túl?

Jogosan reagálom ezt ennyire túl?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám, depresszióm van és súlyos anorexiám volt, nagy nehezen elértem egy egészségesnek mondható súlyt(169cm 47kg). Az utcán jött velem szembe egy pasi és rám nézett és a szemembe mondta, hogy "hú, de csúnya vagy". Na, én ott helyben elsírtam magam. Ez múlthét pénteken volt. Azóta, ha eszembe jut, mindig sírok, nem merek kimenni a házból és még EGY FALATOT SEM tudtam leerőltetni a torkomon, ami nagy baj, mert ha fogyok, irány vissza a pszichiátriára.

Már azt is elterveztem, hogy hogyan öljem meg magam. (Gyógyszerekre gondoltam, csak mivel nem merek kimenni a házból, így nem tudok venni, itthon meg kevés van ezért megpróbáltam felvágni az ereim, de az nem megy, szóval ez az ötlet most szünetel)

Járok pszichoterápiára de nem merem elmondani a pszichoterapeutámnak ezt, nem tudom miért. Túl perfekcionista vagyok és ezzel rossz színben tüntetném fel magam előtte vagy nem tudom.. tökéletesnek akarok látszani, de nem megy és inkább elbújok a világ elől.. ti is így reagálnátok rá a helyemben? A pasi sem nézett ki amúgy jól. Cigány volt és albínó, nem is ezzel van amúgy a gond, hanem ápolatlan és kövér, szóval ő sem szebb, mint én, de mégis annyira fájt. :(



2017. aug. 21. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy jó állapotban, mindenképp beszélj a terapeutáddal erről.
2017. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg rosszindulatú, bunkó ember van, azt hiszik, hogy az ő életük tökéletes, mert nem néznek szembe a problémáikkal.


A legfontosabb: verd ki a fejedből az öngyilkosság gondolatát! Beszélj a terapeutáddal erről. Neki az a dolga, hogy segítsen, és most, hogy már ráléptél a gyógyulás útjára, nem szabad visszaesned. Túl leszel rajta, csak legyél bátor és erős!

2017. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért reagálsz erre ilyen erősen, mert van egy öngyűlölő része a személyiségednek, ami az egyébként tényleg nem hétköznapian bunkó, szemét szöveg miatt, amit az arcodba kaptál, most megerősítést kapott arra, hogy lám, tényleg értéktelen stb. vagy. Ami persze hülyeség, de ezek nagyon mélyen benned lehetnek. Előbb-utóbb el kéne mondanod a terapeutának ezeket, hogy nem merted elmondani ezt, meg gondolom még egy csomó dolgot, meg főleg azt, hogy tökéletes akarsz látszani a szemében, mert ezek visznek előre. Perfekcionistának lenni egyébként nagyon kemény dolog, amikor már nem muszáj annak lenni, az nagy megkönnyebbülés (Ezt biztatásnak szántam, egy kis előzetes, hogy jó dolgok várnak rád :) Egyébként az sem egy egészséges, hogy a terápia helyett itt akarod megbeszélni a problémáidat (és az se egészséges, hogy én itt osztom az észt, ahelyett, hogy dolgoznék).
2017. aug. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, bezzeg ha kövérnek szólt volna be.


Szard le, ezt én is megkaptam pajzsmirigy betegként 39 kilósan.


Muszáj ezeket elegedned - tudom, pokol nehéz, mert különben soha nem gyógyulsz meg.

2017. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

3-as, azért akarom itt megbeszélni, mert itt anonim a dolog.:(

2017. aug. 22. 11:07
 6/9 sensei165 válasza:
Szeruntem, ne foglalkozz vele, én szeretem a vékony lányokat, és amit írtál sújt az már nem is olyan veszélyes. Ha beszélgetni akarsz kicsit írj privátban és felveszzem veled a kapcsolatot. Könnyebb lesz. 30F
2017. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az evészavar mindig ezt akarja hallani, hogy "gyenge vagy, nem vagy elég jó, kevés vagy ahhoz, hogy legyőzz, látod, igazam volt!"

De nem adhatod meg neki azt a luxust, hogy elhiszed, amit mond! Tökéletesnek úgy tudsz látszani, ha tökéletesen átírod azt, amit az anorexia elhitet veled. Nem bízhatsz benne, már sokszor megpróbált megölni. DE EZ NEM TE VAGY!


A pszichoterapeutád azért van, hogy küzdjön érted. Csak akkor tud bármit tenni, ha bízol benne annyira, hogy megosztod vele, mi történik. Senki sem tökéletes, még az anorexia sem.

Én is voltam anno pszichiátrián, és hamar rá kellett jönnöm, hogy csak én segíthetek önmagamon. Nem várhatom el másoktól, hogy elvégezzék helyettem a felépülés nehezét, mert én hoztam létre a negatív gondolatokat, hallgattam rájuk és követtem az utasításaikat ---> ugyanúgy, ahogy leépítettem a józan eszem, vissza is tudom építeni. A gondolataidat át tudod írni. Az agyad csak hatékony akar lenni, és minél többször ismétli meg ugyanazt a cselekedetet, annál hatékonyabb lesz, és annál jobban megerősíted, míg szokássá formálod. Bármit meg tudsz változtatni az életedben, még magadat is, ha hiszel benne, és mersz lépni.


A pszichoterápia arra jó, hogy tükröt tart eléd, és felszínre hozza a problémáidat. De NEKED kell megoldanod őket! Láthatóan eddig sem vált be a nem evés, igaz? Hiszen nem lettél tőle boldogabb. Akkor mi értelme újra és újra elkövetni ugyanazt a hibát, és várni, hogy majd most másképp végződik? Miért lennél jobban, ha semmin nem változtatsz? A súly egy dolog, és nem mércéje az evészavar súlyosságának.

Első alkalommal csak a súlyomra koncentráltam, mert nem akartam meggyógyulni, és fejben nem változott az égvilágon semmi. Nem csoda, ha "visszaestem". Második alkalommal azonban már hittem benne, hogy megéri, meg akartam gyógyulni, minden órában elismételtem magamban, hogy meg tudok gyógyulni, és szeretem önmagam, és képes vagyok rá, és lám, így is lett. A gondolataidnak hihetetlen ereje van, és csak te tudod irányítani, hogy mibe teszel energiát és mibe nem!

Attól, ha tovább rágódsz a férfi beszólásán, nem fogod magad jobban érezni. Akkor miért nem írod át inkább, s próbálod másképp? Mi történne, ha elengednéd a negativitást, és helyette a pozitív dolgokra összpontosítanál?


Kérlek, higgy benne, hogy KÉPES VAGY kigyógyulni 100%-osan az anorexiából és depresszióból!

Talán te még nem látod, de én igen. Meg lehet csinálni. És utána minden pillanat ünneplés lesz, mert felismerted, hogy csak így érdemes élni :)

2017. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a pasi beteg, egészséges ember nem mond ilyet senkinek, akárhogyan is néz ki. Egyszerűen be akart szólni valakinek, bárki jött volna vele szembe, megteszi. Illetve nem bárki, mert egy férfinak nem merte volna ezt mondani, ez tipikusan a patkányember viselkedése.


Ha nem veszed kunyerálásnak tőlem, akkor küldj egy képet privátban és megmondom 10-es skálán hanyas csaj vagy.

2017. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az utcán jött velem szembe egy pasi és rám nézett és a szemembe mondta, hogy "hú, de csúnya vagy"." "ápolatlan és kövér, szóval ő sem szebb, mint én". Tipikusan az az eset amikor egy ember a saját nyomorát próbálja elfeledtetni magával, így megaláz másokat, hogy jobbnak, felsőbbrendűnek érezhesse magát. Valszeg azért "választott" pont téged mert "könnyű préda" vagy, és ez meg is látszott rajtad. Tudhatta hogy nem mernél neki visszaszólni, nem mernéd megvédeni magad. Nyilván egy 150 kilós boxolóval, vagy egy 90 kilós MMA harcossal már nem merte volna megcsinálni ugyanezt.

"tökéletesnek akarok látszani, de nem megy és inkább elbújok a világ elől" senki sem az. Amúgy ne is akarj az lenni, a tökéletes unalmas és monoton, csak a média agymosása ez a "HA NEM VAGY TÖKÉLETES, AKKOR MEG KELL HALNOD!!!!"

"Már azt is elterveztem, hogy hogyan öljem meg magam." Ezzel csak az öngyilkosságok számát fogod növelni Magyarországon, meg fájdalmat okozol a szeretteidnek, és a hátralevő életed, azt a rengeteg értékes időt fogod elvenni magadtól, azon kívül semmit nem fogsz elérni vele. Egyébként hidd el, rengetegen vannak akik cserélnének veled.

"Járok pszichoterápiára de nem merem elmondani a pszichoterapeutámnak ezt, nem tudom miért." mondd el neki nyugodtan, kiröhögni biztos nemfog. Elvégre azért van hogy segítsen.

"ti is így reagálnátok rá a helyemben?" nem, beolvasnék neki, ha meg nem hagy békén, akkor lefújnám paprika sprayyel. Egyébként elég önbizalom hiányos vagy.

2017. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!