Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lenne ha csak heti egy...

Mi lenne ha csak heti egy szem Sertralint szednék?

Figyelt kérdés

Elvileg naponta kéne, de szerintem sok lenne. Meg nem is túl egészséges. Az lenne logikus, ha akkor szedném csak, mikor depressziós vagyok, és ha jól vagyok, elhagynám.

A másik, amitől félek hogy mániát váltana ki nálam, ez rá is van írva. Amikor írták még depresszióra kaptam. De mondtam hogy egyenlőre nem szeretném szedni, így is tettem. A súlyos depresszió amilyet eddig még sosem éltem át ilyen szinten, 3 hónap alatt elmúlt rendszeresen szedett orbáncfűtabletta segítségével. Aztán vagy ettől a szertől, vagy függetlenül tőle elkezdtek enyhébb mániás időszakaim lenni, még a nagymamám halála sem vetett véget ennek és pár szomorkásabb napot leszámítva végig fel voltam pörögve. Kiderült hogy bipoláris vagyok. Na most egy ilyen témájú könyvben (Sötét nappalok, fényes éjszakák) pont a Sertralint ellenzik. A pszichológus viszont visszaküldött a pszichiátriára hogy nézessem meg magam mert kevés lehet már az orbáncfű hatása, valami más hangulatjavító kéne.

Egy influenzás betegség kapcsán helyettes orvos is azt mondta hogy a heti 1 antidepresszáns is egész jó alternatíva és nem zavar be más gyógyszerekbe (Asztmára, allergiára is szedek). Ilyet még eddig nem hallottam, úgy tudtam az antidepis gyógyszerek lényege hogy folyamatosan szedni kell.

Na most egy bipoláris minek szedje ha nem depressziós?

Nem fordul át az egész egy veszélyes mániába?

Tudom magamról hogy néha nagyon a határán vagyok hogy valami őrültséget csináljak, ezért is tartok az ilyen szerektől.

Nem egyszer eljárok éjjel mindenfele, sötét, erdős részeken bolyongok mint egy horrorfilm főszereplője, napokig alig alszom, és előfordul hogy nehezen ítélem meg a valóságot, realitást, kisebb hallucinációk is előfordulnak. Volt hogy olyasvalakiről álmodtam és beszélgettem vele álmomban, akit sosem láttam és ismertem, majd pár nap múlva a valóságban is megpillantottam, majd késztetést is éreztem hogy utánamenjek és beszélgetést kezdeményezzek valamilyen módon mert azt éreztem, hogy ezt kellene tennem. És ez egy olyan erős érzés volt, mint egy fejbecsapás. Ez volt az a pont mikor elküldtek a pszichiátriára.


2017. aug. 24. 00:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabb döntés lenne. Heti egy szem a várt hatás kialakulásához kevés, de a mellékhatások jelentkezéséhez meg pont elég. Ennél még az is jobb ha egyáltalán nem szeded.
2017. aug. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns szedésének csak folyamatosan van értelme. Ráadásul a hatása eltolva jelentkezik, az nem úgy van, hogy na akkor ma bekapok egyet, mert olyan depis vagyok éppen.
2017. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!