Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges ennyi mentális...

Lehetséges ennyi mentális problémát egyedül megszüntetni?

Figyelt kérdés

Nem akarok hosszú sorokat, és előzményeket írni, ezért csak a problémákat foglalom össze.


Alapvetően is zarkózotabb természetű vagyok, nem szeretek ismeretlen emberek társaságaban lenni, nem nagyon merek a szemükbe nézni sem, ha hozzám beszélnek, nagyobb társaságban feszengek, viszont ha egyszer valaki elnyeri a bizalmam, ahhoz nagyon ragaszkodom.


Az elmúlt pár év hatására, illetve a környeztem miatt és természetem miatt is talán, mostanra odajutottam, hogy valószínűleg mánias depresszióm van( van, hogy tele vagyok tervekkel, célokkal, van hogy semmihez nincs erőm), mindetől szorongok, előre rettegek olyan dolgoktól amik másnak eszében sem jutna, félek elindulni bárhova, rosszul leszek, megy a hasam, minden bajom, ha valahová mennem kell már hetekkel előre félek, mikor ott vagyok, akkor szintén szorongok nem tudom jól érezni magam, de tulajdonképpen itthon sem érzem jól magam, csak nagyobb a biztonsagérzetem(= nem stesszelek azon hogy idegenhelyen vagyok, és nem felek, hogy rosszul leszek ami kínos lenne)

Az elmúlt pár év eseményeinek hatására már kényszerbeteség is kialakult, de ez még nem olyan komoly, csak mindenhez ragaszkodok, van amit gyűjtőgetek és nem merek eldobni, illetve többször is ellenőrzök dolgokat, vagy meghatározott időpontokban meghatározott alkalommal csinálok, dolgokat amiket úgy érzek, hogy megfelelő, jó számok ( tudom, hogy elméletben nincs értelme, de nekem muszály, úgy jobban érzem magam )

Ugyanezen események miatt aludni sem igazán tudok, vagy ha mégis, akkor gyakran remálmaim vannak. Mondjuk egyébként is éjszakai bagoly vagyok, de most már ha akarok sem igazan tudok aludni, legalábbis jól nagyon ritkán.


Éjjelente kicsit paranoinás is vagyok, félek, hogy figylenek, de ennek tudom az okát. Még kisseb koromban valaki besurrant a kertünkbe és elsétált az ablakom előtt, illetve a lábnyomokból látszott, hogy egy másik ablakból figyelt, akkor is valahogy megéreztem, hogy figyelnek, nem kapcsoltam be a Tv-t hanem az ablakon néztem ki a sötét szobából, erre nem elsétál ott valaki. :D

(Akkor mondjuk nem nevettem rajta)


A vicces az egészben, hogy ebből a legtöbben semmit nem vesznek észre szerencsére, még az elején titkoltam, és kicsit olyan típus is vagyok, aki automatikusan képes átvenni a körülötte levők hangulatát. Olyankor tényleg jó kedvem van, majd ha egyedül maradok akkor megint melankólikusra váltok.

Kivétel, ha valamilyen idegenhelyre megyünk, ott feszengek és rosszul vagyok, de jól leplezem, még senki nem vette észre, vagy ha mégis sikerült elbohóckodnom.


Egyszer azt érzem, minden szuper és én is viszonylag jól vagyok, máskor pedig kilátástalannak látom a helyzetem.

Amikor pedig jól vagyok, akkor bűntudatom is van amiatt, hogy jól érzem magam.


Na...Szép kis listát állítottam össze.


Szóval... Lehet ezt a helyzetet valahogy normalizálni önerőből szerintetek? :)



2017. aug. 24. 01:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is szinte. Nem sok minden változott tőle de én elkezdtem egy kis létszámú cégnél dolgozni. Ebben a pillanatban is azt teszem. Valamint egy nyelvet kezdtem el tanulni. Nekem ettől jobb lett valamivel, de továbbra is jelen vannak a tünetek. Ha kedvetlen vagyok és nincs erőm semmit tenni akkor nekem az szokott beválni, hogyha lefekszem. Nem alszok csak nézem a falat. Vagyis ha nincs kedved semmihez csináld azt, ne akarj kitalálni semmit ilyenkor.
2017. aug. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem az az érzésem, hogy nem lehet egyedül kezelni. Egy hozzám nagyon közelálló ember szintén hasonló problémákkal küzd. Elhatalmasadott rajta, annyira hogy minden kapcsolatot meg is szakított velem. Remélem jó szakember kezd el vele foglalkozni. Kérj te is segítséget, meg fogod kapni.
2017. aug. 24. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez természetes.

Amikor az ember nagyon sokáig van bezárkózva szorongani kezd társaságban. A megoldás egyszerűen az, hogy rákényszerülsz a kimozdulásra. Munka/tanulás/valami program amit szeretsz csinálni. Miután találsz egy normálisabb közeget ez megszűnik valószínűleg.


A pánikbetegség is ehhez kapcsolódik részben. Valamit csinálni kell, mert meghülyül tényleg az ember.


Én is voltam hasonló helyzetbe, de rákényszerültem a változásra. Most már társasági vagyok ismét.

Bár nem nevezném túl jónak a mostani helyzetem sem, mert a fontos dolgok helyett, folyamatosan nőt keresek, mert sosem volt barátnőm. Ha meg nem lesz, az lesz a vesztem valószínűleg.

2017. aug. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!