Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaptam egy házifeladatot a...

Kaptam egy házifeladatot a pszichológustól, hogy írjam össze azokat a tevékenységeket amik örömet okoznak. Hát egy órája ülök a papír felett, de semmi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ami boldoggá tenne, az elérhetetlen. Nincs párom, van pár barátom de őket lehetetlen kicsalni a házból egy közös program erejéig, nincs pénzem, a kutyám két hete halt meg. Próbáltam megtalálni a jót a kis dolgokban is, rövid ideig elvagyok de utána visszatér ez a mellkasszorító, fojtogató keserű érzés. Ezerféle hobbim volt már, a kertészkedéstől a mindnféle sportokon át a lakberendezésig, szinte mindent kipróbáltam, de ráunok mindenre. Semmiben nem lelem meg az örömöm. Néha azt érzem, sosem leszek boldog mert genetikailag el vagyok rontva. A pszichológusom elég jó, terapeuta is, de nem tudom hogy ő hogyan tudna nekem segíteni, mert úgy érzem a terápiával sem haladunk csak egy helyben állunk.

Hülyeségnek fog hangzani, de nem is merem értékelni azt, ami most van, mert bármikor örülök valaminek rögtön elveszi tőlem az élet. Eddig a kutyámra támaszkodtam mióta rossz hangulatban vagyok, szerintem mikor a kapcsolatunk a lehető legjobb volt akkor vette el őt az élet tőlem. Mindig csak a negatív dolgok érnek, és nem csak bebeszélem magamnak. Ha ezeket kéne összeírni akkor ezer oldalas listát tudnék írni a pszichológusnak, de így csak bámulom a lapot, amin nyomot hagytak a könnycseppeim, mert semmi örömet okozó elfoglaltság nem jut az eszembe, talán mert ilyen nincs is. 21/L


2017. aug. 25. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is mondd el a pszichológusnak , ő többet tud segíteni ,mint mi
2017. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Írd le hogy mi okoz örömet abban hogy akár tudat alatt úgy intézd a dolgaidat hogy negatív érzések érjenek. Írd le hogy miért érzed magad mégis biztonságban ezekben a szar helyzetekben.

Néha ugyanazokat a hibákat követjük el csakhogy ne engedjük be a változást. Én is éltem át olyan korszakot amikor csak kudarcok értek majd rájöttem hogy tudat alatt csak olyan dolgokba kezdek ami biztos hogy kudarcra van ítélve. Vagy olyan dolgokba ami addig sem okozott nagy erőfeszítést, akkor meg azért szenvedtem hogy unalmas az életem.

2017. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Segitek. Allj fel es tegyel egy kort a szobaban. Leultel? :) na meg is van az elso. Tudsz jarni. Most vegyel egy levegot? Ez is meg van? Lelegzel. Le tudtad irni? Mukodnek a kezeid. Latod? Latsz. Nyisd ki az ablakot. Erzed az illatokat a szellot? Hallod a zajokat? Kezded erezni azt ami neked megvan mig masok csak ezekert konyorognek. Korulneztel? Vannak cuccaid? Nem a tied? Nem baj, pont jo arra hogy azt tedd amit akarsz. Nem tudod mit akarsz? Tiszta negativ vagy? Nem hinnem. Tapogasd vegig a vegtagjaidat nezz a tukorbe es lathatod milyen szep es egeszseges vagy. Lehet, hogy az elet elvett toled dolgokat vagy ugy erzed keveset adott, esetleg hianyozbak dolgok de te megis el tudsz indulni egy uton amit eletnek hivnak. A lehetosegek benned rejtoznek. Erted mar? Hihetetlen dolgokat elhetsz at. A sirast hagyd holnapra.


(Es ha most elkezdesz panaszkodni hogy ez igaz de... na akkor szettarom a kezem es azt mondom: te dontesed hogy boldog akarsz e lenni.)

2017. aug. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!