Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » D. I. D. : tudat az anyag felett?

Monen kérdése:

D. I. D. : tudat az anyag felett?

Figyelt kérdés
Azt olvastam egyszer, hogy dokumentáltak egy D.I.D. (disszociatív személyiségzavar) esetet amikoris leitatták az egyik altert, ám amikor a másik alter vette át a frontot, akkor az teljesen józan volt. Lehetséges ez egyáltalán?

#személyiség #személyiségzavar #disszociatív #elme az anyag felett #tudati állapot
2017. aug. 25. 21:10
 1/5 jeverezi ***** válasza:
nem értem a klrédést
2017. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én olyasmiről hallottam, hogy az altereknek különböző betegségük lehet. Pl az egyik cukorbeteg, a másiknak szívritmuszavara van, a harmadik pedig tökéletesen egészséges. Nem tudom, mennyi igazság lehet ezekben, nem vagyok jártas a témában.
2017. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kérdést én sem értem. #3 Inkább arról van szó, hogy az alter képzeli magáról a betegséget. Gyakori például, hogy az egyik alter szemüveges, még a másik tökéletesen lát, holott a szemével szervileg nincs baj. Az agy hihetetlen dolgokra képes. Ha valakinek szívritmuszavara van, az szervi betegség, a testet érinti és nem a személyiséget (ami egy szellemi dolog), de az alter gondolhatja magáról, hogy szívritmuszavara van vagy cukorbeteg stb.
2018. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes amit a betegségekkel kapcsolatban irtatok.
2018. jan. 31. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen.

Ha az egyik alter sír és jön a másik, akkor hirtelen meg tud állni a sírás egy pillanat alatt.

Drog fogyasztással kapcsolatban tudom, hogy ha bent a belső világban beszív valaki, akkor csak arra,az alter-re hat (igen, teljesen hallucinációkkal, ha front-ol) és a másik alter teljesen normális viselkedéssel tud cserélni vele.

De olyan is van, ha a testtel szív vagy iszik be valaki, akkor a következő alter-t nem illuminálja a szer, ha később jön, viszont a rosszullétet megkaphatja a test miatt.

2022. dec. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!