Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudnak meggyógyítani a...

Jeverezi kérdése:

Nem tudnak meggyógyítani a pszichológusaim! Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal férfi vagyok és sajnos van egy problémám. Feszült vagyok, ideges, szorongok állandóan remegek a feszültségtől, fáj az idegtől mindenem a hátam és zsibbadnak a karjaim állandóan. Ezen felül nem tudok sehol se beilleszkedni minden honan kiutálnak. Jártam már két darab pszichologushoz egyik rosszabb volt mint a másik nem értették meg a bajomat mert nem


voltak megfelelően kompetensek a kezelésemet illetően. A második pszichologus hölgy pszichiáterhez küldött. Az orvos pszichoterápiával vezetett de nem javultam a megfelelő ütemben Ő kijelentette hogy nincsenek súlyos panaszaim és eltúlzok mindent.


Erre kerestem egy másik szakorvost de ő felírt gyógyszert is szorongásra amitől hányingerem lett és bambán néztem egész nap kidobtam a gyógyszert és csalódtam a pszichiáterben Ő hozzá fél évig jártam.Most azt akarom kérdezni kihez menjek vagy mit tegyek hogy megszűnjön ez a a boldogtalanság, elkeseredettség és feszültség?


Sok hobbit ki próbáltam de sajnos ott voltak akik jobbak voltak benne mint én így abbahagytam őket. Aztán gondoltam szerelem hiányzik azt szereztem két hét alatt de folyamatosan kritizált amit nem bírtam idegileg! Már nem tudom mi kéne hogy ne legyek ennyire boldogtalan



2017. aug. 25. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal ha valaki mas jobb valamiben mint te! Ha szereted csinalni akkor csinald! Idovel te is jobb leszel!


Szerintem kicsit tulgondolod, tulzod a dolgokat, es negativan allsz mindenhez. Mi okozza a szorongasod?

2017. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Papír nélkül a kezemben is megmondom Neked hogy nem lennél ilyen feszült ha lenne rendszeres szexuális életed. Ha van, akkor meg a szerelem hiányzik
2017. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Még soha senkit nem gyógyítottak meg pszichológusok. Kezdj el sportolni, csináld a hobbikat (azt le kell szarni, hogy valaki jobb benne), relaxálj, meditálj, tanulj, változtass a gondolkodásodon, és csajozzál ezerrel.
2017. aug. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta, hogy az orvosok nem tudnak gyógyítani, csak a gyógyulás útjára terelni. A relaxációt (autogén tréning, progresszív relax javasolta), amik jól jönnek a nap végén; de ahhoz, hogy kevesebbet aggódjak, a gondolkodás megváltoztatására van szükség.
2017. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


amíg be nem vallod magadnak arcból arcba, a felelősséget vállalva, h mi a rejtett nyereséged a problémáidból, addig még matematikai esélyed sincs a gyógyulásra. Ez szükséges, de nem elégséges feltétel a gyógyuláshoz.


A pszichológus/pszichiáter nem tud meggyógyítani. De a gyógyulásod elő tudják segíteni.


Nyugi, így is van miből választanod:

-együttműködő attitűd a jelenlegi szakemberrel,

-másik szakember választása,

-másik módszer választása,

-további szenvedés.


Ha úgy gondolod, h mindent megtettél a gyógyulásért, jusson eszedbe, h még nem.

2017. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mélylélektani terápia (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) a leghatékonyabb, súlyos esetben ez a legjobb. Integratív terapeutát keressél.
2017. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel azt neked is akarni kell, bele.ondani az arcidba, hogy mivan, miért jo hogy beteg vagy és.akarsz-e változtatni.


Én bulimiás vagyok, jártam terápiára, de nem.akarok meggyógyulni. Bevallottam.magamnak, hogy még nem, mert jo érzés hányni.

Ennyi, de tudom, hogy eljön a pont, mikor majd énis hátra akarom hagyni ezt a dolgot, de addig az orvos a feje tetejére is állhat sem ér el semmit. Ott is hagytam egyelőre.

2017. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!