Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akit a sport...

Van itt olyan, akit a sport ténylegesen kihozott a depresszióból, kilátástalanság-érzésből?

Figyelt kérdés
2017. aug. 26. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Van! Én olyan depressziós voltam, hogy semmit nem tudtam csinálni, jóformán még beszélni se. Biciklizni még tudtam, ezért bicikliztem. Sokszor és sokáig. Először csak az étvágyam lett jobb, aztán jobban aludtam, stb. Fogytam, erősödtem, amitől a kedvem is jobb lett. Mire letekertem 10.000 kilométert, már csak kicsit voltam depis. Aztán lenyomtam még tízezret, és elmúlt. Mondjuk ez 2 évembe telt.
2017. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, en is. Ongyilkossag szelen voltam, aztan elkezdtem eloszor futni, aztan lejartam konditerembe is. Es minden nap jobban lettem. Kezdett jobb lenni az alakom, igy nott az onbizalmam, ujra vonzonak ereztem magam, es jobban aludtam este. Tobb lett az eletenergiam is, mindenestol jobban lettem. De minden nap kell csinalni, maximum minden masnap.
2017. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos en is nagyon melyen vagyok, de meg azon a szinten hogy szeretnek segíteni magamon. En is futásra gondoltam kezdesnek. Még az érdekelne, hogy a problémátok, ami kiváltotta a depressziót, végül megoldódott? A sport altal lelkileg ugye rendbejöttetek, de később képesek voltatok megoldani a kiváltó okot is?
2017. aug. 26. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen sportolok,mégis depressziós vagyok.

Attól,mert sportolsz,még nem oldódnak meg a gondjaid.

Csak pillanatnyilag eltereli a figyelmedet.

2017. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es valaszolo vagyok.

A sport nem az okot szunteti meg. Na meg sok depresszios embernel nincs is konkret ok igazan. Nekem a kivalto ok az egesz multam volt, nagyon sz@r gyerekkorom, es az abbol fakado folytatas. Most mar kozepkoru lettem, es meg mindig sok a gondom, mivel az elet senkinek nem konnyu, annak meg plane aki szazszor rosszabbul indulut mint a tobbi, foleg mivel csaladom a gyerekeimen kivul azota sincs.

De az biztos hogy a sport segit abban hogy jobban erezd magad, es elfogadd az eletedet annak amilyen, es erot ad ahhoz is hogy amin lehet valtoztass. Es nem utolso sorban fizikailag is jobban leszel, nem hagy ellustulni, ami a depresszio leggyakoribb velejaroja. Sport nelkul eljuthatsz oda hogy az agybol sem kelsz fel, annak pedig mar tudjuk hogy pszichiatria a vege.

2017. aug. 27. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is segít, növeli az elhatározásomat, az önbizalmamat, kitisztítja a fejemet és leköti a figyelmemet. Nem szünteti meg teljesen, de visszatartja attól, hogy elhatalmasodjon.
2017. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly segített a bringázás valamennyit, de idén már csak oda megyek biciklivel, ahová gyalog túl sokáig tartana.
2017. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kiscsiko1 válasza:
A sport mellett... Lehet, hogy furán hangzik, de alváshoz meseolvasás neten, segíti az alvást. Hallgathatsz gyógyító frekvenciákat, magas frekvenciájú zenéket, vonós mondern, stb., növelik a boldogságérzetet. 1 hét után is változás érhető el. Nézz színes képeket, meséket, felkeltik a gyermeki éned, nyitottabbá, játékosabbá tehet, változtathat az életfelfogásodon. Persze nem megy azonnal, de idővel jobb lesz. A figyelem elterelése. Próbáld figyelmed a jelenre koncentrálni, pl. felnézel az égre ha sétálsz, megcsodálhatod a természetet kerékpározás közben, vannak erre technikák. Pl.: mindfulness, tudatos jelenlét, stb
2017. szept. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!