Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lépjek ezen túl? Úgy...

Hogy lépjek ezen túl? Úgy érzem ebbe fogok belebolondulni.

Figyelt kérdés

Tavaly kezdődött. Ültem az ágyamon egy egyszer csak bevillant az agyamba, hogy egyszer mind megfogunk halni. Persze ezt eddig is tudtam, de valahogy nem fogtam fel, akkor mégis. Azon gondolkodtam , hogy mi lehet a halal után. Hogy mennyire felek a teljes megsemmisulestol, hogy a szeretteim is bármikor elveszithetem, hogy az én életem is egy pillanat alatt vegeterhet.És semmit nem tehetünk ellene , max hosszabb lehet az életünk, de egyszer vége. Napokig csak feküdtem az ágyon és ezenei gondolkodtam, sírtam, amíg bírtam enni, rosszul voltam , panikrohamokat kaptam ha ebbe belegondoltam. Aztán valahogy ez lecsendesult, de mélyen mindig itt van ez a gondolat. Sokszor eszembejutnak az elhunyt nagyszuleim ,hogy hogy lehet, hogy a testükbol nem maradt semmi csak hamu. Ha látok egy kis bogarat például eltaposva akkor is egyből eszembejut, hogy az a kis test meg nem olyan rég élt és csak a semmi marad belőle. Sose bántom őket sőt ha tudom még is mentem őket. Próbálok hinni valamiben , de úgy érzem minden csak biologia, ugyanakkor, hogy lehet az , hogy én én vagyok és mások mások. Meg valami olyan biztos, hogy van amiről az ember nem tud, hiszen valahogy létre kellett jönnie a világnak, az első embernek, állatnak, növénynek.... Egyébként tanulok , nyáron dolgoztam most is, tavaly is, sok barátom van , a szabadidom velük töltöm, alig vagyok itthon akkor meg alszok de rengeteget álmodok is erről.

18/L


2017. aug. 28. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Szia

Nem tudom hogy mennyire vagy vevő az ilyenre, de erre a vigaszt csak a Biblia adhatja meg

Fordulj ahhoz, a hithez (még ha eddig nem is érdekelt) és ha tudsz beszélgess valami egyházi személlyel, esetleg járj el valamilyen gyülekezetbe (különféle szektáktól óva intelek, normális gyülekezetekről pl. Evangéliumi gyülekezet beszélek)

2017. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nehogy valami vallási baromsággal tömd tele a fejed. Az élet ilyen, ne agyalj ezen sokat, figyelj az egészségedre, és igyekezz kiélvezni az életet.
2017. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, de ettől függetlenűl ugyan úgy én sem kedvelem a halált. Az jár a fejembe, hogy ezen mindenki átesik, csak nem mind1 milyen módon. Vajon hosszú fájdalmas halálom lesz, v hirtelen zajlik le?
2017. aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az is nagyon meglep, hogy mások nem is gondolkodnak ezen. Jó persze, ha az emberek ezen agyalnának olyan szinten, mint én az se lenne normális, ez is sok jót elvesz az életből. De csak azt látom, hogy mindenki nyugodt szívvel csapkod le, tapos össze bogarakat, vagy rakja ki a patkánymérget. Pedig ők is ugyanolyan élőlények. Ha valaki meghal, akkor mindenki nyilvánvalónak tartja, hogy nem ő halt meg hanem egy másik személy, pedig ő is lehetett volna. Szívják a cigit, isszák mértéktelenül az alkohol, egészségtelenül élnek. Boldogtalanok. Tudom vannak nagyon rossz helyzetek az életben, de gondolok itt olyanokra, hogy most tényleg azon kell üvöltözni, hogy ki hova rakta le a lakáskulcsot, vagy ha valaki véletlenül összetör egy poharat máris neki kell esni, mintha olyan egetrengető dolog történt volna? És most jönne az, hogy miért nem tudnak a családok békességben élni, az emberek jól bánni egymással, de már tényleg túl messzire mentem, mert a világ sose lesz ilyen.
2017. aug. 28. 23:45
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Én is sokszor belegondoltam ebbe, már egészen gyerekként is. Nagyon ijesztő, az biztos. Volt, aki azt mondta, hogy még az élettel kell foglalkozni, ez igaz is, de sztem kell az, hogy az ember el tudja fogadni a halált, szóval nem lehet úgy csinálni, mintha nem tény lenne. Állítólag, ha a céljaidnak élsz és mindig van célod, amiért küzdened kell, akkor az segít elterelni a figyelmed, jobban visszahoz és segít, hogy ne agyalj...

2019. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!