Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van akkor, ha álmomban...

Mi van akkor, ha álmomban öngyilkosságot követtem el, ráadásul még jó érzés is fogott el utána (többi a kérdésben)?

Figyelt kérdés

Ritkán emlékszem az álmaimra, de erre az álmomra vissza tudok emlékezni majdnem teljesen. Az álmomban bármit is csináltam, soha semmi nem jött össze. Közben az engem körülvevő személyek (olyan emberek, akiket alapvetően utálok – a családom (rosszindulatú) tagjai, kollegák) állandóan kritizáltak, leszóltak, gúnyolódtak rajtam. Végül egy utolsó kétségbeesett erőfeszítést próbáltam tenni, hogy bebizonyítsam hogy nincs igazuk. Amikor már azt hittem hogy a dolog sikerül, akkor külső, balszerencsés tényezők miatt nemcsak hogy nem jött össze, hanem pont az ellenkezője sült el, ami miatt még bajba is kerültem volna. Amikor azt láttam hogy fenyegetőleg lépnek föl ellenem, besokalltam és egy késsel elvágtam a torkomat. Előbb egy éles fájdalom, aztán a következő pillanatban a földre zuhantam, láttam a véremet folyni a földön és hallottam a körülöttem lévők - egyre halkuló - kétségbeesetté változott kiáltozásait, majd minden elsötétült és elcsendesedett. Sajnos utána föl is ébredtem. Viszont borzasztóan nyugodtnak és boldognak éreztem magamat.


Azelőtt is napi szinten gondoltam az öngyilkosságra, hiszen az álmomban tapasztalt negatív élmények a valóéletben is pontosan ugyanúgy lejátszódnak napi szinten. Soha nem jön össze semmi, nincsenek pozitív élményeim az életben, nem tudom mit jelent másokat "szeretni", a sok sikertelenség miatt gyűlölöm saját magamat stb. Viszont ezután az álom után már bizakodva tekintek az öngyilkosságra és szinte már várom a megfelelő pillanatot (amikor már elszakad a húr) hogy ugyanúgy elkövessem, ahogy álmomban tettem.


Csupán a probléma az, hogy legbelül tudom hogy ez nem helyes dolog, sőt, igazából másra sem vágynék mint arra hogy legyen önbizalmam és önbecsülésem, ne utáljam magamat és el tudjak örökre szakadni attól a negatív környezettől, ami körülvesz. Csak azt is tudom, hogy nincsenek meg a képességeim ehhez, ezért választanám ezt a "menekülést". Ez az átkozott "saját magammal való vívódás" az, ami igazából megkeseríti az életemet, nem pedig bármilyen külső tényező.


Kérdés az, hogy létezik-e erre orvosság?


2017. aug. 31. 06:35
 1/10 anonim válasza:
100%
Húbazz, ez kemény! :-O Nem is tudom, mit tanácsoljak, ahogy írsz, nekem elsőre az jött le, hogy te egy tök értelmes, tök intelligens srác/lány lehetsz, akinek a környezete a sokkal rosszabb/butább/unintelligensebb stb. Első körben egy jóóóó nagy-nagy ölelés kellene neked. :-) Aztán valaki, akivel el tudsz beszélgetni, hogy mégis mi bajuk van a körülötted lévőknek veled. Aztán hogy neked mi bajod van önmagaddal. De az biztos, hogy nem a mostani, téged körülvevő emberek közül, különben nem tartanál most ilyen mélyen. :-(
2017. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"egy tök értelmes, tök intelligens srác/lány lehetsz"


Hát köszönöm, kb. a fél kezemen meg tudom számolni, hányszor szóltak hozzám jó szót az életben.

Az a baj, hogy benne vagyok egy kényszeredett helyzetben, amiből nem látok kiutat. Biztatás és támogatás helyett inkább a folyamatos kritizálás és lehúzás megy. Ezért már alapból úgy kezdek bele mindenbe hogy "megint úgysem fog sikerülni" és emiatt tényleg soha nem is sikerül semmi.

Sokszor már úgy érzem, hogy erőm sincsen semmihez. Azt látom magamon, hogy abszolút tehetségtelen, gyenge és balszerencsés vagyok. Amikor a tükörbe nézek, mindig undor fog el, mert a tükörből egy életképtelen csődtömeg néz vissza rám, aki tényleg csak verést vagy kötelet érdemelne.

Az állandó kudarcok és az elkeseredettség miatt folyamatosan iszok mint egy állat, közben azon agyalok, hogyan tudnék egyéb tudatmódosító szerekhez hozzájutni (gomba, fű, ilyesmi). Mivel alig tapasztaltam igazi jó dolgokat az életben, ezért igazából nagyon nincs is motivációm (tényleg nem tudom elképzelni, hogy milyen érzés az, amikor "szeretik" az embert, viszont őszintén és nem érdekből). Ezért nyúlnék már inkább a drogokhoz, hogy legalább legyen, ami elterelje a figyelmemet erről az egészről.


Amikor álmomban megöltem magamat, és minden elsötétült és elcsendesült, olyan hihetetlen nyugalmat éreztem, amilyet még soha azelőtt. Amikor már egyszerűen nem volt senki, aki a véremet szívja és nem volt semmi, ami miatt idegeskednem kelljen. Nem is tudnám igazán kifejezni, milyen jó érzés volt (ami még ébredés után is órákig tartott). Pedig tudom, hogy ennek nem szabadna normálisnak lennie.


De már tényleg ott tartok hogy lassan már azt sem tudom megítélni hogy mi jó és mi rossz. Lehet hogy ez az álom egy amolyan „biztatás féle” lehetett, hogy ne aggódjak, mert mindig van egy másik „kiút”?

2017. aug. 31. 09:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindig van más kiút, mint a halál. Legyen értelme, célja az életednek, amiért küzdeni akarsz és lelkesedsz is.
2017. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meglepően sok ember álmodott már öngyilkossággal egyébként, én is, tehát nem vagy ezzel egyedül. Mivel sokat gondolkoztál ezen, megjelenik az álmodban. Igen, ez egy lehetőség, a könnyebbik út. De azt mind tudjuk hogy a könnyebbik út is csak egy ideig megnyugtató, meg jó érzés, aztán később rájövünk hogy baklövést követtünk el. Nem mindegy hogy ez a döntés mondjuk egy egyszerű pénzügyi dolog, vagy az életed, ugyanis az utóbbit már sosem kapnád vissza, ezért is ilyen könnyű megválni tőle. Írtad, hogy tudod belül, nem ez a helyes út, és vágysz a boldogságra. Akkor próbálj meg mindent megtenni a változás érdekében! És ne gondolj a jövőre, mert az öngyilkosság amúgy bármikor megtehető ha már itt tartunk, na de esélyt sem adnál egy jobb életre? Mérd fel a lehetőségeit, változtass amin tudsz, és térjünk vissza erre a kérdésre néhány év múlva.

A legjobbakat!

2017. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
lehetőségeid*
2017. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"esélyt sem adnál egy jobb életre?"


Erre a kérdésre a válaszom a legtöbb esetben egy határozott "NEM" volna. Mivel sokszor nem tartom magamat érdemesnek arra, hogy esélyt adjak magamnak.


Ugyanakkor némely esetben egy határozatlan "talán" is megfogalmazódik bennem néha. És ez a bizonytalan "talán" az, ami idáig visszafogta a kezemet.


Ez az a folyamatos belső vívódás, ami miatt nem tudok dűlőre jutni magamat illetően. Valamikor mindennél jobban vágyok a halálra, valamikor mindennél jobban vágyok arra, hogy megismerjem a jó dolgokat az életben. De míg az előbbi hosszabb ideig megmarad, az utóbbi hamar elmúlik.


Álmomban a halál előtt egy erőteljes érzelmi kiborulás és idegösszeomlás volt rajtam, a felfokozott adrenalin és stresszhelyzet pedig elvette a józan ítélőképességemet és emiatt elborult az agyam (az egész helyzet teljesen valóságosnak tűnt). Ráadásul ilyesmi már fordult elő a múltban is egy-két alkalommal, de azok nem voltak annyira súlyosak, mint az álmomban.

Viszont nagyon sokszor kerülök olyan helyzetbe, ami nagyon közel visz ehhez az állapothoz. Ilyenkor veszek be erős nyugtatót, vagy iszok nagyon sok alkoholt.


Sajnos már próbáltam mindenféle szakemberek segítségét igénybe venni. Általában nem járt tartós eredménnyel. A gyógyszeres kezelések csak ideig-óráig működtek, utána visszajött a régi állapot.


Lehet hogy tényleg arra volna szükségem, hogy először is megismerjem saját magamat és ne mások nézetei alapján legyen magamról véleményem?

Ha ez sikerülne, akkor a következő lépés lenne az önbecsülés szerzése. Ha pedig sikerülne olyan dolgokat elérnem az életben, amire tényleg jó szemmel tudnék tekinteni úgy, hogy arról később se változzon meg a véleményem (bármilyen külső hatásra) akkor talán sikerülne önbizalmat is szerezni. Ha pedig ez is összejönne, már nem kéne arról álmodnom éjjelente, hogy jobb volna a halál, mint az élet. Kérdés, honnan kéne elinduljak? Más hasonló helyzetben lévő emberek miként cselekedtek (úgy, hogy nem volt se igazi motivációjuk, se önbecsülésük, se önbizalmuk) hogy ki tudjanak mászni ebből a gödörből?

2017. aug. 31. 14:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Látod, tudod te, mi a megoldás! Pontosan amit írtál, az önbecsülés. Egyszerűen nem lehet másoktól elvárni hogy megbecsüljenek, ha te sem tartod semmire magad. De írásod alapján benned van lehetőség, és küzdeni vágyás is, csak elő kell hozni. Nálad a környezet lehúzó ereje lehet a baj, mert még nem vagy tisztában önmagaddal. De önismeretet senki más nem adhat, csak te. Találd meg a módját, foglalkozz magaddal többet, de ne negatív rágódással, hanem pozitívan. Első lépésként egy fix napi rutint javasolnék, egy olyan tetszőleges tényező mindennapos gyakorlásával, amiben sikered lehet, örömödet lelnéd benne. Ez lehet valamilyen mozgásforma, vagy olvasás, valamilyen tanulás, akármi! Ez a mindennapos gyakorlat adni fog egy kis önbizalmat és biztonságérzetet.

Egyébként mesélhetnél magadról. Nem az öngyilkossági gondolataidról, és a szomorúságról, hanem hogy TE milyen vagy, miked kedvelsz, ha bármit megtehetnél, mi lenne az?

2017. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 7


Igazad van és köszönöm a jó tanácsot!


"Egyébként mesélhetnél magadról. Nem az öngyilkossági gondolataidról, és a szomorúságról, hanem hogy TE milyen vagy, miked kedvelsz, ha bármit megtehetnél, mi lenne az?"


Esetleg olyan emberekkel körül venni magamat, akik őszinték, becsületesek, tisztességesek, nincs bennük irigység, aljasság, rosszindulat és mondjuk nem jutna eszükbe ártani másoknak önző érdekből és minden különösebb ok nélkül, vagy esetleg elárulni a saját barátaikat, ugyanezzel a szándékkal. Ha ilyen emberekkel tudnék ismerkedni és barátkozni, akkor talán bizonyítást nyerne nálam az az állítás, hogy létezik az "emberi jóság", magyarul van értelme az életnek. Ugyanis jelenleg olyan emberek vesznek körül (a családom főleg) akik ezeknek a szöges ellentétét képviselik. Ráadásul az életem folyamán csak ilyen emberekkel hozott össze a (bal)sors, már gyerekkoromtól kezdve.

Ha léteznének ilyen emberek, akkor már tudnék beszélni magamról, hiszen eszembe jutnának olyan dolgok is, hogy pl. szeretem a természetet, kedvelem az állatokat, a zenét, a művészetet, rajongok a gasztronómiáért, érdekelnek más kultúrák, más emberek szokásai, szeretném megismerni magát a világot és hogy mi van azon túl stb. Ilyen dolgokat mondanék magamról.


De jelenleg mindent megteszek annak érdekében, hogy az ilyen és ehhez hasonló elképzeléseket kiverjem a fejemből vagy elfojtsam magamban, mert a saját magamról alkotott nézeteim szerint: „én nem vagyok méltó a jó dolgokra, én egy erőtlen senki vagyok, akinek soha nem fog semmi se összejönni, minek fognék bele bármibe is ha a kudarc már előre garantált, minek túlcsordítani a keserűségem színig telt poharát, minek fájdítsam a szívemet olyan dolgokkal, amiket soha az életben nem fogok elérni vagy megtapasztalni…”


Ugyanis a környezetem ezt nevelte belém már a kezdetektől és sajnos mostanra (pozitív visszajelzés hiányában) el is hittem magamról. Ugyanis nekem az nagy a hibám, hogy csak azt vagyok hajlandó elhinni, amire van bizonyítékom.

2017. aug. 31. 15:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek mind érdekes témák,ha szeretnéd,beszélgethetünk! :)
2017. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#1 vagyok megint. Remélem azóta sem lettél öngyilkos. :-) Olvasgattam a többi hozzászólást, és továbbra is azt mondom, hogy te tök szimpatikus lehetsz, csak rossz környezettel vagy körülvéve. Túl jó vagy hozzájuk. Szereted a természetet, kedveled az állatokat, a zenét stb., ezek tök normális, jó dolgok. Első körben azt tanácsolnám, keress olyan fb-csoportokat, netes fórumokat, ahol a hasonló érdeklődésűekkel tudsz együtt lenni. Látod: itt senki sem ismer téged, mégis ezerszer elfogadóbbak voltunk veled, mint a családod - legalábbis a leírtak alapján.


Nem tudom, hány éves vagy, fiú vagy lány vagy, el tudsz-e esetleg költözni otthonról, hogy a saját életedet éld, de szerintem ez is egy megoldás lehet.


Egyébként ahogy viccesen mondani szokták: "a sanyarú gyermekkor a jó életrajz alapja" :-D , vagyis lehet, hogy például tök jó dalszövegeket vagy dalokat tudnál írni, kiírva magadból a nyomorúságaidat, amik megkeserítették eddig az életedet. A tapasztalataidból biztos valamilyen műalkotást tudnál kiszülni magadból.


"Más hasonló helyzetben lévő emberek miként cselekedtek (úgy, hogy nem volt se igazi motivációjuk, se önbecsülésük, se önbizalmuk) hogy ki tudjanak mászni ebből a gödörből?"


Én általánosban éreztem magam így, hálistennek jött a szakközép, egy teljesen más közegbe kerültem, mondhatni: tiszta lappal kezdtem. És egy csomó haverom-barátom lett ott, néhánnyal a mai napig is tartom a kapcsolatot. Amikor melóhelyen éreztem magam rosszul, onnan is kiléptem, elhúztam. Ha máshogy nem tudtam megoldani a dolgot, akkor én mentem el onnan, ahol rosszul érzem magam.


Ja, a kudarcok pedig nem azért vannak, hogy feladd, hanem azért, hogy próbáld meg mégegyszer, még jobban! ;-)

2017. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!