Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lehetséges a szerototin,...

Ha lehetséges a szerototin, noradneralin és dopamin mérése, akkor a pszichiáterek miért találomra irják fel a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
2017. aug. 31. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Remek kérdés, gratulálok! Mert a pszichiátria az egyetlen orvosi terület, ahol ránézésre adják a diagnózisokat. Továbbá nem az az érdekük, hogy a beteg meggyógyuljon, hanem, hogy vegye meg a gyógyszereket, és lehetőleg élete végéig szedje. Miközben a gyász, szomorúság, idegesség nem betegség, hanem az emberi lét normális része.
2017. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Az #1-nek igaza van. Itt nem az a cèl, hogy meggyógyulj hanem hogy minèl több 'mocskot' beszedjèl. Sajnos a pszichè mèg mindig gyerekcipőbe jár...
2017. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
#1 vagyok. Még azt tenném hozzá, hogy miután (tudatosan) letettem a nyugtatókat, 4-5 orvosnál is voltam mindenféle tünettel. Az 1. skizofrénnek diagnosztizált, a 2. depressziósnak, a 3. személyiségzavart állapított meg, a 4. sima hisztit, az 5. pánikbetegséget. Egyik sem végzett semmilyen vizsgálatot. Később kiderült, hogy valójában "csak" elvonási tünetektől szenvedtem, és ezekre pont tilos pszichés gyógyszereket szedni, mert különben nem múlnak el. Azóta meggyógyultam. Pszichiátert látni se akarok, de még tévében se.
2017. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szenes43 ***** válasza:
Gondolom laboratórium útján mutatják ki a fent említetteket a vérből. A pszichiáter (psziché) lélekorvos elküldhetne ilyen vizsgálatra de bevett protokoll hogy a viselkedésed és az elmondottakat mérlegelve felcímkéz és behelyez a nemzetközileg elfogadott "fiókba" és felírja automatice az oda illő gyógyszert.
2017. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

1-es

Édes fiam, ezeket nem "gyász, szomorúság, idegesség" esetében adják. Gőzöd nincs róla, hogy kiknek, miért és mit adnak, csak osztod az észt. Pont azoknak van rá szüksége, akiknél nem "gyász, szomorúság, idegesség" miatt jönnek a tünetek, hanem szervi ok miatt.

2017. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5.-nek: 1. vagyok. Nagyon kevesen vannak, akiknek szervi okok miatt van depressziójuk, vagy szorongásos zavaraik, nekik valóban csak gyógyszerekkel tudják kompenzálni a problémát. De a legtöbb ember, ha elmegy egy pszichiáterhez, hogy feszült, és/vagy lehangolt, úgy indítanak, hogy antidepresszáns reggel 1 + frontin 0.5 3x naponta. Nincs vérvizsgálat, sem agyi CT, sem pajzsmirigy vizsgálat, sem semmi, csak kapja a 2 receptet a szerencsétlen. Amúgy meg nem vagyok az édes fiad.
2017. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!