Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosás iskolaorvos?

Vagdosás iskolaorvos?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy most vagyok nyolcadikos és vagdosom magam az iskolába párnap múlva lesz ilyen vizsgálat ha észreveszi az iskola orvos aki a háziorvosom is szerintetek mit csinál előre félek. Előre is köszi a válaszokat.

2017. szept. 2. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Valószínűleeg értesítik a szüleidet. Miért nem akarod, hogy segítsenek rajtad?
2017. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Semmit, hidd el, épp elég hisztivel találkozik. De azért vagdosod magad a karodon hogy mások is észrevegyék és sajnáljanak nem? Legalább eléred a célod.
2017. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem célom hogy idiótának nézzenek...
2017. szept. 2. 19:37
 4/10 anonim válasza:
89%
Anno nekem nem foglalkoztak vele, le se szarták.
2017. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem akarod hogy idiótának nézzenek? Hiszen az vagy.
2017. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok idióta és nem azért kérdeztem hogy az ilyen fajta emberek beszóljanak.
2017. szept. 2. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia


Ragaszd le sebtapasszal.Vagy vegyél fel karórát vagy sok karkötőt.

Én ezt csináltam.


Miért vagdosod magad?Késöbb bánni fogod.Én is bánom,szégyenlem.Már van családom,amire nyilván az ember a Te koromban nem gondol,é n se gondoltam.Majd magyarázkodhatok a fiamnak,hogy miért van szétszabdalva a csuklóm....

2017. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is volt hasonló, lenyugtatott amikor ennyi idős voltam. Hát nem volt utána egy szép élettörténetem. 17 évesen már egyszerre voltam alkoholista, drogfüggő, gyógyszerfüggő.

Jobb az ilyen dolgokat szerintem idejében kezelni és hogyha az orvos észreveszi és nem szarja le, szól a szüleidnek akik szintén remélhetőleg nem szarják le... na akkor Te egy szerencsés ember vagy.

Nem tudom miért gondolják azt ezekről a dolgokról, hogy a gyerek idővel kinövi. Amikor arról van szó, hogy képtelen az érzéseit feldolgozni, lehet hogy nem vagdosni fogja magát örökké de jön helyette más, vagy olyan mint nekem, vagy teljesen más téren nyomorítja meg az életét.

A suliban van kötelező fogorvosi vizsgálat, magasság mérés, súlymérés, látásellenőrzés... nehogy már azzal is foglalkozzanak milyen egy gyerek lelki fejlődése.

Ja, bocsánat az minősítené a rendszert.

A kérdező amúgy nem idióta, így nem is kell félned hogy annak néznek, mindenki kerülhet nehéz helyzetbe, nem szégyen segítséget kérni mondjuk a szüleidtől, elmondani nekik hogy ilyen gondjaid vannak.

2017. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Pszichológus
2017. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha már vágtad magad fogadd el a következményeit is.

Valószínüleg, ha lelkiismeretes az iskolaorvos és az osztályfőnök akkor gyermekpszichiáter. A vágdosás jellemzően csak akkor fordul elő, ha egy személynek pszichés problémái vannak, és ez nincs korhoz kötve. A kezeletlen betegségek hosszútávon ronthatnak az állapoton, és ez a kamaszoknál sokkal látványosabb. A vágdosás kezelése pedig messze túlmutat egy pszichológus hatáskörén, ilyenkor orvosra van szükség.

Én is vágdostam magam régebben, bár szerencsémre senki sem vette észre. Nem volt célom sose felhívni magamra a figyelmet. Az iskolaorvos nem tudom hogy észrevette-e, de látszólag nem foglalkozott vele. Nekem ilyen szinten szerencsém volt a dologgal. Sok szerencsét.

2017. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!