Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline szindróma, narciszt...

Borderline szindróma, narcisztikus és antiszociális személyiségzavarral.! :S letezik kiút?

Figyelt kérdés
Egész életemben ugy ereztem, hogy nincs megegy ilyen ember a foldon mint en, senki nem ertett meg soha, mint ha egy ufó lennék. Aztán 23 év után az altalam szavakkal megfogalmazhatatlan dolgok, amiket masokkal nem tudtam soha megertetni feketén es feheren ott szerepelnek egy betegseg leirasaban, az meg hagyjan de 3 személyiség zavarban is.... A borderline szindroma minden szavát mint ha en irtam volna, viszont a narcisztikus es az antiszociális személyiségzavarnak is legalább 90%-a igaz rám. :( mindig azt hittem jobb vagyok masoknal es egy megnem ertett "zseni" vagyok.... Aztán most kiderul hogy súlyos beteg... Raadasul külföldön élek, szoval az orvosi segítség is igen messze van. Szeretnek meggyogyulni ha van erre mód avagy ebbol az állapotból kiszakadni de nem tul sok remenyt látok. Van ebből kiut? Lehetseges? 23F

2017. szept. 4. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Orvos mondta, hogy személyiségzavaros vagy, vagy csak magadat diagnosztizálod?
2017. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elég messze élek Magyarországtól igy még orvoshoz nemjutottam el, de ha lesz ra lehetőségem es egyszer haza utazom ez lesz az első dolgom
2017. szept. 5. 01:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehat magamat diagnosztizaltam. Nyilván hivatalosan, szakszerűen ezt cdak egy szakmabeli orvos jelentheti ki teljes hatarozottsaggal, ennek ellenére en majdhogynem mind 3ban biztos voltam mar elsőre is. Annyira megrendito volt a felismerés, a vegtelen traumakkal teli gyerekkor, az anya-gyerek kapcsolat teljes hianya, az elutasítás, megvetes, emberi kapcsolatok, a parkapcsolatok..... Az epelmejuseg alarca, a merhetetlen uresseg es fajdalom pfffffu a masik ket szemelyisegzavarrol ne is beszeljunk :S
2017. szept. 5. 01:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

bpd meg narcisztikus szemelyisegzavar egymás ellentéte.


Viszont a BPD-nek lehetnek olyan tünetei hogy egyik pillanatban gyűlölöd magad a másikba meg már mindenki felett álló felsőbbrendű személynek érzed magad.


Az antiszociális személyiségzavarról nem igazán tudok mit mondani, de a többieknek igaza van, ne öndiagnosztikázz, annak semmi értelme.


Anno én is próbáltam, de szakemberhez jutva (szerencsére) alig fele lett igaz.

2017. szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem zarja ki egymást a kettő tudtommal, gyakran tarsul a narcisztikus szemelyiseg zavar borderlinennal a kutatasaim szerint, igaz ondiagnosztizalni nincs ertelme, de 1 600 km-re van a legközelebbi magyar határ szoval az h eljutok egy pszichiáterhez nem mostanaban lesz sajnos. Bár ne igy lenne, de a felismerést érzi az ember, nem egy légből kapott dolog ez számomra es nem is probalom bebeszelni magamnak hogy marpedig nekem ez a bajom :/ ez van :S de legalább igy mar nem a sotetben tapogatozom es van egy kiindulasi pontom
2017. szept. 7. 02:47
 6/11 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján biztosan kizárnám az antiszociális személyiségzavart. A borderline-ra nagyobb az esély, ráadásul annál jelentkezhetnek antiszocra emlékeztető tünetek, meg ugyanígy a nárcisztikus is. Bár nem vagyok szakértő, én is csak a netről meg könyvekből halmoztam fel csekély tudásomat.

De akkor se élj ebben a tudatban, hogy te beteg vagy, mert ez nem betegség. Ez egy állapot. És nem feltétlen borderline, hanem gondolom nem érzed teljesen jól magad. Ha így van, akkor próbálj meg változtatni. Nyilván nehéz, de a pszichológus sem fog "meggyógyítani", ahhoz te magad kellesz.

Csinálj mondjuk egy listát, hogy miért nem érzed jól magad, mivel nem vagy elégedett. Ezek mellé pedig írd le, hogy szerinted hogyan lehetne változtatni, meg a neten vagy könyvekben kereshetsz tanácsokat.

Persze ne add fel a pszichológust se, csak adtam egy tippet, amivel próbálkozhatsz, amíg szakemberhez nem jutsz. Remélem segít! :)

2017. szept. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként vannak online pszichológusok akikkel beszélhetsz skypen keresztül ezért érdemes lenne őket felkeresni ezzel kapcsolatban.
2017. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Nárcisztikust kihúzhatod. Nekik nincs betegségtudatuk, nem ismerik fel, hogy velük bármi probléma lenne.
2017. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

ne diagnosztizáld magad. a diagnózisok az orvosnak vannak, hogy tudja milyen terápiás módszerrel kell kezelnie, milyen gyógyszereket érdemes felírnia, körülbelül meddig tart majd a rehabilitáció, és szükséges lesz-e pszichiátriai bentfekvés, amit ajánlhat. Ez a három személyiségzavar nem fordulhat elő egyszerre. nem csak a tüneti leírásokat kell nézni, hiszen a személyiségzavarok között gyakori az átfedés, mindegyik a személyiségfejlődésben bekövetkezett torzulás!

a kialakulásuk, betegségtudat és a beteg személy tényleges cselekedetei is fontos tényezők.

2017. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, az, hogy felismerted a betegséged azt jelenti, hogy nem teljesen jól diagnosztizáltad magad. A személyiség zavaros emberek még a pszichológusokat is megtéveszthetik, nem szándékosan.
2020. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!