Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongó embereket nem...

A szorongó embereket nem szeretik és elítélik?

Figyelt kérdés
Te hogy viszonyulnál egy szorongó emberhez? Lenéznéd? könnyű prédának néznéd? szégyenkeznél vele? kiröhögnéd? Kibeszélnéd? Stb..
2017. szept. 5. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak nem szimpatikusak a szorongó emberek mert hát nem olyan "kellemes" a társaságuk mint egy nagyon vidám havernak. (Bocsi a kifejezésért) de szerintem egyáltalán nincs semmi taszító egy szorongó emberben. Sőt, biztos segíteni próbálnék neki amiben lehet. Mert van hogy csak 1 igazi barát kell akivel le lehet küzdeni a gátlásokat. Akivel meg lehet beszélni bármit. Vagy aki egy kicsit segít beilleszkedni egy adott helyre. Meg persze annak a bizonyos embernek, aki egy szorongó emberrel kezd el barátkozni, nagyon szép 'eredmeny' hogy látja ahogy társa végre megnyílik valakinek :) Egyébként ha alapjában véve van egy szorongó ember akkor nem röhögném ki, nem szórakoznék vele stb. mert nem akarnék még egy lapáttal tenni a gondjaira. De szerintem ezt minden normális ember így gondolja. Viszont!! Ha valaki szorong valami miatt, akkor érdemes keresni egy olyan embert (családban, barátok közt, ismerősök, rokonok stb) akiben maximálisan megbízik, mert az nagy segítség számára. De először is persze fel kell ismerni hogy valami nincs rendben, és nem félni a segítség kéréstől. :)
2017. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen szorongós ember, azóta már elmúlt ez, de ha ilyen ember van a közelemben akkor nem bántom, megpróbálok úgy viselkedni vele hogy ne érezze kényelmetlenül magát, mert tudom milyen sz*r ez a helyzet neki.
2017. szept. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szenes43 ***** válasza:

Valóban kerülik a társaságát mert kevéssé szórakoztató. Mindig cidrizik valamitől,neki csak a negatív forgatókönyv jár az eszében,szóval nem egy vidám társaség.

Nem nézem le mert ugyan annyit ér mint én csak ő halványabban csillog míg én sokat beszélek.Neki is ha meghallgat.

2017. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én,ha a mostani énemmel visszamehetnék, velük barátkoznék leginkább.

Mint ahogyan én is, ők is ha megnyílnak akkor barátabb barátnak gondolnak téged. :)

(Legalábbis gondolom,mert a mostani barátkozási képességem 0/10 27 évesen.) :D

2017. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én szorongásom például nagyon súlyos, mostanában annyira, hogy hónapok óta nem jártam lakáson kívül saját motivációból. Pedig még úgy 10. osztály környékén,azaz pár éve, én voltam a hátsó padsoros nagydumás csaj, aki folyton alszik és eszik az órán, nevetgél és szórakozik, mindig késik és az igazgató is gyakran felkeresi. Rengeteg barátot/ismerőst de még ellenséget is szereztem, szinte soha sem ültem otthon, dolgoztam, majd abból szórakoztam. Mára a legjobb barátomon kívül senkivel sem tartom a kapcsolatot, eltűntem és dolgozni sem bírok rendesen elmenni, csak alkalmilag diákmunkára mert egyszerűen annyira lehúzott a szorongás, amit a drága szüleimnek köszönhetek, hogy a munkatársaimnak javarészt a nevüket sem tudtam, annyitól féltem, hogy bemutkozzak. Ott is ki lettem közösítve, amikor beértem és odamentem hozzájuk, mindig odébb húzódtak. Velem egyébként főként a lányok viselkednek ilyen durván. Ez akkor fajult el idáig, amikor érettségi után új közegbe kerültem okj képzés miatt, és hát alapból nagyon szorongós vagyok, de ott még ki is cikiztek miatta. Susmorogtak a hátam mögött és mindenki arról beszélt, hogy ekkora nyomorékot rég láttak meg antiszociális vagyok. Az egyetlen ottani barátnőmnek pedig nem hitték el, hogy ha tényleg bevonnának a köreikbe, akkor leesne az álluk, milyen jó fej és vicces vagyok. Ezután már nyilvánosan röhögtek rajtam, a tanárom is folyton cseszegetett, 5-ös tanuló létemre legalább két jegyet rontottam, ott is hagytam az egész kócerájt, kirugattam magam. Azóta egy telefon megejtése is hosszú perces gondolkodások után működik csak. Nemrégiben jobban lettem, de sajnos a fő ok, a szüleim ismét visszataszítottak ebbe a pokolba. Már egy öngyilkossági kísérletem is volt. Sose lehet tudni kinek hanyadik csepp a pohárban, amikor kiközösítik/megjegyzést teszek rá.
2017. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!