Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megérné segítséget kérni?

Megérné segítséget kérni?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most kezdem az egyetemet, de már előre szorongok miatta. Tudom hogy nem fog menni, mégis belevagtam,habar azt se tudom mibe. Nem érdekel semmi, nincs jövőképem, csak egy terv, ami eléggé hadilábon áll, és vagy összejon vagy nem, de túlzottan nem hoz lázba. Évek óta elég "nyomi" vagyok, van hogy hetekig konkrétan depressziós vagyok. Vagy nem tudom. Pár napig jól vagyok, aztán pár napig szarul. Most a nyár egész jó volt, ha nincs iskola és semmit se kell csinálnom, nem kell kimozdulni akkor egész jól elvagyok. A tavalyi év szörnyű volt és nem csak az érettségi miatt. Akkor volt egy enyhébb pánikrohamom is amitől eléggé megijedtem, sose volt semmi bajom.

Konkrétan gyűlölöm magam, ahogy kinézek (nagyon túlsulyos vagyok), ahogy viselkedem, ahogy gondolkozom. Mindenen lehet változtatni, de évek óta nincs akaraterom semmihez. A gimiben kb 30 kilót híztam négy év alatt. Van egyfajta üldözési mániám is, mert mindig azt hiszem hogy idegesítek másokat, főleg ha a "problemaimrol" írok nekik, miközben őket elvileg nem zavarja. De sosem hiszek nekik. Félek a maganytol nagyon sokszor, így van hogy görcsösen akarok valakit akivel beszélgethetek (persze csak Facebookon). Találkozni már nem igazán szeretek, sem telefonálni.

Semmi önbizalmam sincs. Néha szeretnék egy párkapcsolatot, pedig tudom hogy alkalmatlan vagyok rá, több okból is. Sokszor még a saját barátaimat is eltaszitom a hülyeségeimmel. Vannak olyan emberek, akiknek egyszerűen nem való az élet, ilyen vagyok én is. Nagyon érzékeny vagyok, szinte mindenen el tudom/tudnám sírni magam. És mivel jelenleg is ilyen nyomorék vagyok, pedig semmi konkrét problémám nincs az életben, mi lesz velem később? Ha valaki, akit szeretek, meghal. Vagy vége lesz egy komoly kapcsolatnak. Vagy bármi. Mostanáig egész jól voltam, de most hogy közeleg az egyetem... Nem fogom kibírni, saját magamat akadályozom. Félek a bukastol. Hogy itthon mit szólnának. Félek segítséget kérni, akár pszichológushoz fordulni, pedig van rá lehetőség a suliban. De egyszerűen... Nem tudok. Nem merek. A barátaim szerint is jobb lenne ha mennék. Még anyám is mondta hogy jó lenne ha befejeznem ezt a depressziós hülyeséget. De nem tudom. És az a baj, hogy előre tudom miket mondana nekem egy pszichológus. És én úgysem fogadnám meg egyik tanácsát sem, úgysem csinálnék semmit, semmi sem változna. Felesleges lenne az egész.

Nem akarok így élni, de úgy érzem hogy én ehhez kevés vagyok egyedül, és bele fogok fulladni az életbe. De tudom hogy nem segíthetnének. Tudom hogy ti sem tudtok. Nem értem minek írtam le ezt a sok baromságot, valószínűleg senki se fogja végigolvasni. Mindegy.



2017. szept. 7. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azért végigolvastam:) nekem nagyjából tetszett amiket leírtál, mert én is ilyen vagyok, valahogy sokkal szimpatikusabb ez nekem, mint a sok életvidám, tervekkel teli magabiztos ember, anno én sem hittem, hogy szakember segítségét kérem, aztán mégis ez lett, más kérdés, hogy nem lett tőle jobb, de ez nálad változhat, ha szeretnél beszélhetünk, F-25.
2017. szept. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én is végig olvastam :) Értem, hogy miről beszélsz, nekem is voltak problémáim, de most nem ez a lényeg. Tavaly elmentem egy szakemberhez, fél év alatt kihúzott egy olyan gödörből, amit már évek óta ástam magam alatt. Igazából csak egy tanácsot kaptam tőle, és azt sem tartottam be teljesen, de az, hogy valaki beszélgetett velem, nem küldött el és komolyan vett, nagyon jó érzés volt. Szerintem egy próbát mindenképp megér. Kitartás.
2017. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is most kezdtem és fosok....Csak annyit tudok mondani, hogy fel a fejjel. Tanulj és próbálj barátokat szerezni.
2017. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A suliban van lehetőség pszichológushoz fordulni, de nem merek írni neki. Nem is tudom mit mondanék. Meg amúgy sem tudnék egy idegennel személyesen ilyenekről beszélgetni.

Utolsó, drukkolok hogy neked minden jól menjen. Nekem egyenlőre nincs olyan ember aki szimpatikus lenne, félek hogy egyedül fogok maradni, mivel nem járok el velük bulizni meg ilyenek. Tanulni meg nem tanulok már 5 éve, nem tudom minek jelentkeztem egyetemre...

2017. szept. 9. 01:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, kérj segítséget. Én évek óta vagyok a felsőoktatásban és annyira bánom, hogy amikor érzékeltem, hogy valami nem jó, nem kértem segítséget. Tudod, mennyi tárgyamat nem teljesítettem, mert szorongok közösségekben? El nem tudom mondani.. és mindig a bűntudat, én gimiben kitűnő tanuló voltam és egyszerűen egyetemen nem ment beilleszkedni és jött a rémület és a kétségbeesés, és ez mai napig így van.


Keress fel egy szakembert és vedd komolyan ezt a betegséget!!!!!

2017. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!