Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánik attól hogy...

Szorongás, pánik attól hogy hangokat fogok hallani, szorongás magától a létezéstől. Félek hogy sosem szabadulok meg ettől! Éreztetek már így?

Figyelt kérdés

4 éve kezdődött nálam ez az egész pánikbetegség.. beképzeltem magamnak hogy rákos vagyok. Több hónapog idegesítettem magamat ezen, tele pánikrohamokkal,2 naponta ügyelet.. aztán jött a szorongás.. amit 3 nappal ezelöttig tudtam kezelni, de ez az utóbbi már sok volt..

Elaludtam pár napja délután, és még az álom és a valóság között elkezdtem hangokat, szavakat hallani.. na itt teljesen bepánikoltam, rámjött egy erős szorongás, és utána néztem hogy ez a skizofrénia tünete.. most megállás nélkül attól félek mikor fogok hangokat hallani..

Voltam háziorvosnál írt fel frontint, mondta hogy szedjem 3X1 nyugodtan, és ne képzelődjek mert nincs semmi olyan bajom amitől skizofréniás lennék. A hangok elalvas és ébrenlét között normálisak.

Viszont, most maga a lét, az hogy élek, hogy létezem kezdte el táplálni a szorongásomat.. 100%ig le kell foglalnom magam ahoz hogy ne tudjak ezzel foglalkozni. Frontinból (0,25) csak reggel felet, este felet szedek.

Azt javasolta a doki hogy menjek el pszichológushoz, és beszélgessek vele.

Mit tanácsoltok? Volt már valaki így? Érzett ilyet? Félt ezektöl a dolgoktol?

Köszi a válaszokat.



2017. szept. 8. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi félelmetes abban, hogy létezel?
2017. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nemtudom.. ez táplálja a folyamatos szorongásomat..
2017. szept. 8. 11:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Valahogy túl kellene tennem ezen magamat.. és felfogni a dolgokat
2017. szept. 8. 12:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Korodat szabad még megtudnom?
2017. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
25/F
2017. szept. 8. 12:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Amit javaslok, az a szellemi keresés. Ha belül megerősödsz nem fogsz félni a külső körülmények alakulásától. Vagy a betegségtől, haláltól sem.

Tudok ehhez olvasmányokat javasolni ha érdekel.

Tanulsz vagy dolgozol? Az egzisztenciális bizonytalanság is megviselheti az embert. Meg persze sok negatív hírt hall az ember, pl. most itt van ez a migráció, erőszakos cselekedetek.

2017. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

9 éve dolgozom pincérként, és nagyon hajtok.. 10-12 órákat dolgozom, évi 1 hét szabadságom van, plusz heti 1 nap év közben.. most jött el az éves szabadság, és most lettem borzalmasan rosszul..

az a baj, hogy elmondani sem tudom mit érzek a fejemben..félek hogy megőrülök.. olyan mintha az agyam nem a testemben lenne, vagy én nem is tudom elmondani..

De ezt érzem már egy fél éve kb..

2017. szept. 8. 12:58
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért lett a rögeszmém maga az élet, a lét.. akkor jó ha 100%-ig lefoglalom magam és nincs időm foglalkozni ezzel a dologgal..

Anyukám öccse skrizofén beteg sajnos, és maga ez a tudat mégjobban szorongóssá tesz..

2017. szept. 8. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:

ez tényleg nagyon kemény. Még a kommunista idők elején volt hogy csak vasárnap volt szabadnap. Minden időintervallumban kevés a szabadságod (éves, heti, napi). Az is érthető, hogy közeli rokon betegsége negatívan hat. Elvileg a genetikai valószínűség nagyobb így a skizofréniára, de nem törvényszerű, hogy neked is az lesz.


Hangok hallása esetén mindig próbáld valami természetes dologra visszavezetni, ahogy általában arra vezethető vissza, pl. az óra kattog vagy a vízvezeték nyikorog...

2017. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
csodállak, hogy így ennyit tudsz dolgozni, én egy hétig se bírnám!
2017. szept. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!