Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megszerettem a depressziót,...

Megszerettem a depressziót, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy ideje azt vettem észre, hogy ha esetleg kicsit jobb kedvem van és nem minden percben az öngyilkosságon kattogok, akkor hiányérzetem lesz és mondhatni kényelmetlenül érzem magam a boldogságtól.

Egyszerűen élvezem ezt a kilátástalan, önpusztító állapotot és tudom, hogy ennek így pár éven belül halál lesz a vége, de egyszerűen nem akarok változtatni. Akármikor lehetőségem lenne "jó" irányba fordítani az életemet, visszalépek és inkább egy még rosszabb irányba megyek tovább, mert ez a kényelmes és a megszokott.


Azok a pillanatok pedig amikor már csak pár lépésre van a biztos halál, az öngyilkosság és egyszerre lesz hányingerem tőle, pánikolok, vacilálok, gombóc van a torkomban, azok a pillanatok a maga módján csodásak.


Tényleg nem tudom, hogy mégis hogyan és legfőképpen MIÉRT célszerű kikerülni ebből az állapotból?

Tehát egyszerűen nincs kedvem hónapokat/éveket "gyógyulással" tölteni egy olyan irányba, ami lehet nem is fog tetszeni.

Ez azt jelenti, hogy mindenféle segítségfelajánlást elutasítok, mert nem akarok jól lenni.


Mivel az elmém még ép, ezért feltűnt, hogy ez nem normális, viszont tenni nem nagyon akarok mit a "normálisság" irányába.

wtf


17/F


2017. szept. 8. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Hallod én ugyanígy vagyok. Megkérdezhetem mi az oka a depressziódnak?
2017. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem sokan depressziósak, és kilátástalannak látják a jövőt, abban az életkorban, amelyikben vagy. Tudom, hogy nagyon morbid vagyok, de menj el temetésre, vagy a kórházba boncolásra és elmegy a kedved a haláltól.
2017. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Ez egyáltalán nem normális, pszichológus!
2017. szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

"Mivel az elmém még ép, ezért feltűnt, hogy ez nem normális"


A lényeget jól látod.

Megdöbbentő, hogy miért választod mégis a nemnormálist.

Lehet, hogy neked az könnyebb. De körülötted mindenkinek jóval nehezebb.

2017. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!