Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltatok mar ilyen helyzetben?

Voltatok mar ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Eloszor is bocsanat az ekezet nelkuli irasert, de kesobb megmagyarazom.

Tudom, hogy mostanaban divatos dobalozni a depresszio szoval, nem is akarom tuldramatizalni a helyzetem, de mar nem tudom mit tegyek.

Nagyjabol 2-3 eve azt vettem eszre, hogy a korabbi ejszakaba nyulo, neha 3-4 oras alvassal jaro home office melozasok utan egyre kevesbe tudok felkelni. Roviden, mostanara ez szep fokozatosan addig eszkalalodott, hogy 6-7-8 ora alvas utan is komoly 1 oras tortura, mire a sokadik szundi utan fel tudok kelni. Mindig megfogadom este, hogy siman fel fogok tudni kelni, de nem megy, abban a pillanatban gyengenek es faradtnak erzem magam.

A felesegemmel 8 eve vagyunk egyutt, ebbol ket eve hazassag. Folyamatosan frusztral, hogy lassan jutunk egyrol a kettore (lakas vasarlas, gyerek), bar a gyerekvallalast en meg nem is erzem, hogy akarnam, ez is frusztral. A lakasvasarlas belathato idon belul realizalodni fog, de ez is foleg rajtam mulik, mert en vagyok a fo kenyer kereso. Kozben zavar, hogy lassan minden elromlik ami el tud romlani, ma peldaul a billentyuzetem es most egy regi, angolt kell hasznalnom. De szarakodik igazabol minden, telefon, huto, stb. Millio elinteznivalo van (vallalkozas bovitese, lakastakarek nyitasa, meetingek, stb) amihez egyre kevesbe van energiam, a parkapcsolatomba nem tudok eleg idot, energiat beletenni, amennyit a parom megerdemelne. Termszetesen mondtam neki, megerti, sajnal es segitene, de nem tudja, hogy hogy. Az a baj, hogy en sem. Egeszegesen elunk, sportolunk, a fiziologiai problema szinte kizarva, szoval nem tudom mi lehet a baj, de szinte hetrol hetre egyre rosszabb. Az utobbi idoben parszor atsuhant a fejemben annak a gondolata is, hogy ha lenne rajtam egy kikapcsolo gomb, akkor habozas nelkul megnyomnak, de nyilvan nem tennek ilyet, tul sok embernek okoznek ezzel fajdalmat es nem adhatom fel. Probalom magam motivalni, hogy lehetne sokkal rosszabb a helyzet, de sehogy sem tudom magam rendbe rakni. Szakemberhez nincs idom elmenni es a penzt is sajnalnam ra.

Egyebkent 30 eves vagyok.

Ti voltatok mar hasonlo cipoben? Ha igen, akkor mi segitett nektek?



2017. szept. 11. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szóval rendszeresen 3-4 órákat aludtál, de azért szerinted egészségesen élsz. És mégsem tudod, hol lett elcseszve. Aha.
2017. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak olyan időszakok az életében, amikor minden egyszerre történik, és már kezd frusztrálni a helyzet. De türelmesnek kell lenni, meglátni a monoton és néha fájdalmas hétköznapokban is a jót, amit értékelhetsz, amiért érdemes élni. És az sem árt, ha vannak hosszú távú céljaid, amik motiválnak, és erőt adnak.
2017. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!