Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan heverjem ki a csalódást...

Hogyan heverjem ki a csalódást amit a pszichológushoz járás okozott?

Figyelt kérdés

fél évig jártam egyhez.

kb annyi haszna volt mintha hajléktalanoknak adogattam volna heti 5000 ftot. de nem tudtam hogy milyennek is kell lennie egy ilyen "szakembernek"

ez így nem érte meg semmiképp.

kezdetben még azt hittem jó. de valamit éreztem hogy ez az ember csak a pénzemre hajt és eléggé lekezelő volt a stílusa. nem volt empatikus mit jelent egyáltalán hogy egy pszihológus empatikus? nem sajnált hogy de rossz lehetett magának mint például itt a gyakorin. eléggé hibáztatósnak láttsm mintha az én hibám lett volna hogy piszkáltak az iskolában. meg hogy jajj azok a gyerekek nem is tudták mit okoznak nekem ezzel. mondogatott mindenfélét. ez nagyon megmaradt bennem: "bocsánat hogy így fogalmazok de elrontották és emiatt nem tudott úgy alkalmazkodni csak így".

másik alkalommal meg mondja hogy "menjen ide menjen oda, keressen ezt meg azt"

meg mondtam neki hogy nem szeretnék többet járni és írta hogy hát magának még szüksége lenne vezetésre stb.

ez a magázás is kikészített így utólag.

vagy lehet hogy ezek tényleg ilyenek. bennem az a kép élt ezekről hogy együttérzőek.


2017. szept. 12. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy nem segített, mert neked komolyabb kezelésre lenne szükséged. Sokadszorra írod ki ugyanezt a kérdést...
2017. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te el vagy tévedve... a pszichológusnak nem az a dolga hogy sajnálkozzon, meg együtt érezzen veled. Azzal hogy tutujgat, nem segít semmin. A pszichológusod helyese járt el hogy nem színlelt barátságot- ugyanis nem ezért fizeted.
2017. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mire számítottál voltaképp?

Amikor én először mentem pszichiáterhez, nem kevesebbet vártam tőle, hogy megoldja az összes gondom és hamar. Amikor pár hónap után a sokadik gyógyszert kísérletezte rajtam, nekem is elment a kedvem. Nem ezt vártam. Azoktól csak rosszabbul lettem, végül én is otthagytam (9e/óra).

Mások évtizedekig járnak pszichológushoz, haver 15 éve baráti áron. Így is már kétmillió körül hagyott ott. Mit is jelent ez? Néha maga a pénzügyi veszteség is motiváció ahhoz, hogy a lelki veszteséget magunk oldjuk meg. Lehet maradni a szakembereknél és állítólagos szakembereknél és talán kapunk valamit a befektetett milliókért. Talán semmit. Nekik ez egy munka, utána hazamennek és a sok bolond roncsot otthagyják. Nekik ők a pénz és megélhetés. Vagy elhiszed hogy helyre akarnak hozni, vagy nem. De amikor látod kikászálódni a pszichiátered az X6-osból, csökken a hited és inkább magadba nézel: kell ez nekem? Ő fog helyrehozni? Nem. Nincs érdekében.

És akkor kell pszichoterápiákat keresni, amik már tényleg segítenek majd.

2017. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor mi ez? ezt olvastam "a pszichológus feltétel nélküli elfogadással és empátiával közelít meg"
2017. szept. 12. 13:22
 5/8 A kérdező kommentje:
gazdag lehet a haverod ha milliós összegeket költ beszélgetésre :D
2017. szept. 12. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, nem a barátod. Arra kell rávezetnie, hogy TE mit tudsz csinálni; nyilván az iskolatársaidnak nem tudja megmondani, hogy ne cukkoljanak. Mondjuk ha ennyi idő alatt sem alakult ki felé a bizalom, akkor azt neki is éreznie kellett volna, és valahogyan kezelnie a helyzetet.
2017. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"a pszichológus feltétel nélküli elfogadással és empátiával közelít meg" Ez nem azt jelenti hogy mindenben neked ad igazat azt jelenti hogy nem ítél el téged. Ettől megmondja ha te csesztél el valamit.
2017. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

huu

ezt már kb 4x olvastam itt

2017. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!