Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálok élni és meg akarok...

Utálok élni és meg akarok halni. Miért nem javul már a helyzetem?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, de évek óta ez megy! 2 pszichológusnál és 1 pszichoterapeutánál jártam, ezer önsegítő könyvet olvastam el, mindent megtettem már, a terápiákon is őszinte voltam, akarom a változást. De mindig visszaesek. Nagyon szar az életem, nem igy akarok élni. Semmit nem élvezek, más ember akarok lenni. A boldogság ismeretlen fogalom a számomra. Egyszer volt egy öngyilkossági kísérletem is. Tegnap be akartam jelentkezni még egy szakemberhez, aki elvileg nagyon jó de nem tud fogadni. Leélem az életem boldogtalanul, és nem kevés pénzt dobtam már ki az ablakon de mégsincs változas, de magamat sem tudom rendbe tenni. Nem sokáig bírom már. Evek óta azt várom hogy jobb legyen, mindent megteszek és semmi! Mi segíthet???????????
2017. szept. 14. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Ezzel én is így vagyok, csak én nem jártam úgynevezett "szakembernél", mert tudom jól, hogy az ember csak önmagán képes segíteni, nem más. Szerintem nincs olyan, ami segíthet. Csak önmagad.
2017. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

"A boldogság ismeretlen fogalom"

tényleg.. szerinted mi a boldogság???

2017. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

"Evek óta azt várom hogy jobb legyen, mindent megteszek és semmi!'


Mi az a "minden"?

2017. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen negatív hozzáállással ne is várj javulást. Ahogy előttem is írták, csak te magad tudod megváltoztatni az életed. Először is ne mondogasd magadnak, hogy mekkora sz@r az életed, jaj de rossz neked, mert hidd el még több rossz dolgot fogsz bevonzani. Próbáld meg a pozitív dolgokat látni az életedben, hidd el rengeteg van. Látsz, hallasz, tudsz járni, örülj a napsütésnek, madárfüttynek, szeretteidnek, stb. Lásd meg a jót mindenben és akkor hamar jön a pozitív változás.
2017. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A boldogság ismeretlen fogalom alatt azt értem, hogy sosem voltam még boldog, vagyis csak 1-2 napig éreztem ilyet de lehet az is csak öröm volt, amúgy nem vagyok boldog.

Mindent megtettem = 20 kg-t fogytam, a szakembereket is próbálkozásnak veszem, youtuben előadásokat néztem, naplót vezettem ahol próbáltam rávezetni magam a hibáimra (ezt a módszert a neten láttam, amúgy nagyjából hatott pár dologban)

Szociális fóbiám van egyébként, de elég durva és erős önbizalomhiány.

Mindenki a hozzáállásomra fogja, de szerintem nem ez az egyetlen oka. Folyton rossz történik velem, kihasználnak az emberek, megaláznak, belém rugnak, lenéznek. Én pedig folyton csak rosszabbul vagyok. Semmi nem jön össze és szerencsétlen vagyok, de tényleg.

2017. szept. 14. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod beszélgessünk róla, én is OCD-s voltam sokáig, írj rám, aztán hátha tudok segíteni picit.
2017. szept. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom vállalj hospice-házban önkéntes munkát, egyrész nem akarnál annyira meghalni másrészt jobban becsülnéd az életed! Hidd el másnak sem könnyű.

Nem várni kell hanem tenni érte de csak úgy hogy éld az életet!

2017. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!