Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolok sokat a halálra?

Miért gondolok sokat a halálra?

Figyelt kérdés
NEM vagyok depressziós, és NINCSENEK öngyilkos gondolataim, illetve senkit nem akarok bántani. Mégis gyakran azon kapom magam, hogy filozofálok az elmúlásról. Hogy kevesebb van előttem, mint mögöttem (41 éves vagyok), milyen lesz, ha nem leszek, stb. Ha egy filmben lőnek le valakit, próbálom elképzelni, hogy milyen lehet neki. Tudom, hogy nem kell ilyesmivel foglalkozni, de nem direkt csinálom, és engem is zavar. Gyógyszert nem fogok szedni, és pszichomókushoz se fogok járni. Csak azt szeretném tudni, hogy más is van e így, és mit lehet tenni ellene?

2017. szept. 16. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem unatkozol? Én akkor gondoltam sokat ilyesmire, amikor nem volt kitöltve az időm, és túl sokat maradtam egyedül a gondolataimmal.
2017. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nálam is ez van! történt valami traumád vagy problémád?én zene hallgatással soktam le róla. ez olyan mint a körömrágás csak könnyebben lehet tőle megszabadulni
2017. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi rossz, engem alapesetben is vonz minden hasonló téma.
2017. szept. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Úristen... Ezt a kérdést kérdést tuti én írtam ki a jövőből.


20 éves lány vagyok. Másmilyen pánikos tüneteim miatt pszichológusra kényszerültem. Nem bántam meg, hogy elmentem, mert a halál témáját sikerült vele teljesen kibeszélnem. És nem rögtön a bogyókra állitott rá.


Úgy mentem hozzá, hogy a kis gondolatfüzetembe (amit az ő kérésére kellett vezetnem) mindig ilyenek voltak írva: Eszembe jutott a halál, hogy mi van utána, és milyen lehet elmenni. Hogy mi történik majd, ha meghalok, a családtagjaim hogy fognak reagálni, vagy éppen a munkatársaim, ha ott halok meg. Olyan gyorsan repül az idő, és milyen szomorú, hogy fiatalon is meg lehet halni... És vajon milyen élete lehetett annak az embernek, aki most meghalt, mit élhetett át, jó élete volt-e, vagy ha esetleg betegségben halt meg, akkor mit érzett a diagnózisnál. Vagy milyen lesz, ha az én családtagjaim fognak meghalni? Stb, stb, stb...


Tehát minden gondolatom a halál körül forgott, annak ellenére, hogy én kicsit sem akartam meghalni, vagy másokat megölni.


A pszichológusom elmagyarázta, hogy mindenki filozofál valamiről, valaki többet, valaki kevesebbet. Egyesek erről, mások arról. Hogy minket miért épp a halál témája fogott meg, az a személyiségünkön, lelkivilágunkon múlott. De nincs ezzel semmi baj, ettől még nem vagyunk betegek, sem depressziósok, csak egyszerűen mi ezen filozofálunk.


A tanácsom, hogy te is írd ki, de inkább beszéld meg valakivel ezt a témát, jó alaposan, aztán foglald le magad mással, amin ugyanilyen intenzitással tudsz gondolkodni a nap minden percében.


Persze attól még ugyanúgy eszedbe fog jutni alkalomadtán a halál témája is, viszont ez egyáltalán nem probléma, csak te ilyen vagy, és kész. Ezzel nrm okozol sem magadnak, sem másnak kárt. Csak arra figyelj, hogyha a szomorú részletekbe mész bele, ne menjen rá se a hangulatod, se a lelki stabilitásod.

2017. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!