Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van vény nélkül kapható...

Van vény nélkül kapható antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Évek óta küszködök a depreszzióval, szerintem jót tenne a gyógyszer, a pszichológushoz meg nem akarok vissza menni, mert megalázott, így a többivel sem szimpatizálok...

2017. szept. 17. 05:17
 1/10 TR75 ***** válasza:

Nincs.

Megpróbálhatod az orbáncfüvet (Remotiv Extra), de szerintem komoly esetekben az már kevés. (Ugyanígy megpróbálhatod a macskagyökér kivonatokat, a citromfüvet, de azok még gyengébbek).

Ha antidepresszánst szednél, azt pszichiáter írja fel, ők nem sokat lelkiznek, inkább vényt adnak.

De amúgy az a helyzet, hogy a pszichológus is olyan bizalmi kérdés, mint a nőgyógyász vagy a fogorvos. Lehet, hogy csak a második-harmadik lesz szimpatikus.

2017. szept. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A pszichológus nem ír fel gyógyszert, az a pszichiáter. Ne akarj gyógyszerezni, mert rászoksz. Mivel nincs diagnosztizált depressziód,nem biztos h szükséged lenne rá. Mivel tudatodnál vagy, ha felírná sem lenne rá szükség. Vannak a pszichiátrián csoport terápiák, esetleg azt megpróbálhatnád. Vannak ilyen nyugi teák a gyógyszertárban, azzal se mész sokra. Szerintem az a legjobb módszer ha mindig lefoglalod magad, találkozol a haverokkal és eszel csokit. Ezek mind segítik a boldogság hormonok (szerotonin,oxitocin,stb) termelődését. Üdv.
2017. szept. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért arra kíváncsi lennék hogyan alázott meg egy pszichológus annyira hogy többet nem is akarsz látni.

Pedig ez lenne járható út. Keresni egy jó pszichológust. Mellette csoporterápiára járni, hasznosítani az életedben az ott hallottakat, és új ingereket keresni.

2017. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2:


"...és eszel csokit."


Ez erősen ellenjavallott, hiszen elhízva jóllehet valódi depressziós válik belőle. Nagyon minimális mértékben esetleg.

2017. szept. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kissé el vagyok hízva, szóval a csoki evés nem opció, de azért köszönöm
2017. szept. 17. 14:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Én aurorixet szedtem de az vényköteles. Hallani sem akartam róla mikor felírták. Aztán mégis szedtem 13 hónapig. Utána két hónap fokozatos leszoktatás. +egy rossullét. Még pár évig a táskámba nyugiszer.ennek már tíz éve. Azóta semmi
2017. szept. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
A gyógyszer nem megoldás,füvezzél helyette.
2017. szept. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
death 91 A füvezés egészséges te gyógyszerpárti kötekedő! Éljen a marihuána és a hippi mozgalom,pusztuljanak az antifüvesek!
2017. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: De csak kismértékben. Ha depresszió ellen nyomja valaki, akkor nem érdemes fullra beállnia.
2017. szept. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fű jó depresszió ellen,rák ellen meg nég sok mindenre. De ami tényleg mindenre jó az a felszabadult nemiség.
2017. szept. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!