Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon mi lehet a gond? Lehet...

Vajon mi lehet a gond? Lehet nem jó kategóriába írtam.

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el dolgozni,ide vágytam, ez volt a nagy álmom annak ellenére,hogy tudtam mennyire stresszes,de az sem zavart. A legboldogabb voltam, mikor összejött. Az első pár hétbe motivált voltam, lelkes a sok ottani feszültség mellett is,de most egy hete csak sírok szinte mindennap, ok nélkül rám jön, mély depressziós érzéseim vannak. Úgy érzem nagy a nyomás, legszívesebben munka közben hazajönnék és felmondanék, elbújnék egy szobába és csak sírnék, de nem tudom miért, pedig a kollégákkal is elvagyok már,a szakmai része is jobban megy, vannak még új dolgok,de már jobb. Bent is azt érzem, hogy már beszélgetni sincs kedvem a kollégákkal, legszívesebben senkihez se szólnék, nem csinálnék semmit. Nem értem magamat, nem tudom mi lehet a bajom, gondolkozok a váltáson, de félek, hogy megbánom, mert a lelki érzéseim nem abból erednek és ott csak rosszabb lesz majd, vagy ugyanilyen. Itthon is csak agyalok, nem tudok kikapcsolni.

Bocsánat, ha hosszúra sikerült. Volt esetleg valaki hasonló helyzetben?Mi segített? Nem tudom megfejteni a problémám forrását. Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 17. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem világos, mennyi idő telt el a kezdetektől, míg ebbe az állapotba jutottál, de úgy gondolom, hogy beütött nálad a stressz, amiből szorongás lett. Időt kell fordítani arra is, hogy pihenj, kikapcsolj és ezáltal rekreálódj. Otthon nem agyalni, hanem letenni a munkahelyi dolgokat és csak azzal foglalkozni, ami felépít téged és újra munkaképessé tesz.
2017. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hónapja dolgozok lassan, és egy hete érzem így magam. Az tény, hogy annyira nem tudtam azóta kikapcsolódni, de igyekszem a hobbijaimnak szentelni pici időt.(pl.: olvasás, sorozatok),de már szinte ehhez sincs kedvem,semmihez se. Pedig alapjáraton életvidám lány vagyok, sokat mosolygok, nevetek,poénkodok, de már ez se megy, csak sírnék és sírnék,de közbe az eszem tudja,hogy nincs is miért, nem történt semmi,de nem bírom kontrollálni. Az agyalást is nagyon nehéz félretenni, még szinte minden éjjel álmomba is a munkahelyen vagyok. A legszomorúbb az egészbe, hogy boldog párkapcsolatban vagyok, van fedél a fejem felett, egészséges vagyok(bár,ha így folytatom..) ,sikerült amire vágytam, más összetenné a kezét, ha találna munkát, én meg sírok, elégedetlen vagyok, boldogtalan ok nélkül. Félek,hogy nem jövök ki ebből az állapotból.
2017. szept. 17. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy hét még nem olyan sok idő, van az, hogy rossz passzban van az ember. Fordíts időt a pihenésre, amint kilépsz a "gyárkapun" felejtsd el a melót. Este egy enyhe növényi nyugtató, vagy gyógytea segít kipihenni magad. Nem szoksz rá.

Nőknél lehet ennek a megmagyarázhatatlan rosszkedvnek hormonális oka is. Ha köthető a ciklushoz, akkor tudsz rá tudatosan készülni, olvass utána (PMS). Ha súlyosodik, akkor orvos segíthet.

2017. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) nyugtató gyógynövényes teát beszereztem, remélem segít. Igyekszem, csak nagyon nehéz visszahozni a motiváltságom, lelkesedésem mikor felkelni sincs kedvem. Félek,hogy nem múlik el.
2017. szept. 17. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!