Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkori traumákból eredő...

Gyerekkori traumákból eredő súlyos lelki bajok? Van kiút?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban sajnos összehozott a sors pedofilokkal... Már 10 éves korom körül depressziós voltam ebből fakadóan, folyamatosan a halálra gondoltam. Volt is közelálló rokonom, aki megtette kiskoromban. Nagy törést okozott bennem. Akkor kezdődtek a kényszercselekedeteim. A depresszióból úgy ahogy kilábaltam saját elhatározásból úgy 3 éve. Bár néha van hogy érzem, de már nem olyan súlyos. Azonban szorongok és betegesen féltékeny vagyok. Elviselhetetlenül. És rettegek attól, hogy akár a párom is pedofil. Gyereket se szerettem volna soha, mert félek, mindenkiben a pedofilt látnám. Túlfélteném a gyerekemet. Gondolkozom valamilyen pszichoterápián vagy hipnoterápián. Akármiben... Mert ez már tarthatatlan állapot. Valami javaslat, mi segíthetne? Tudtok Budapesten jó doktort ajánlani?
2017. szept. 18. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok pesti, így nem ismerek ottani orvosokat, viszont jó irányba indultál el azzal, hogy beláttad, orvosi segítségre van szükséged. Hogy pontosan milyen terápiára, azt az orvos jó eséllyel személyre szabottan fogja eldönteni, amit én javasolni tudok, annyi, hogy ha van rá módód, magánrendelésre menj. Afelől pedig, hogy végig tudod-e csinálni, és túl tudod tenni magad a történteken, ne legyen kétséged: hihetetlenül erős vagy.
2017. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem orvosi kompetencia. Kiképzett mélylélektani terapeutát keressél, aki jártas a KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszerekben (pl.: integratív terapeuta).
2017. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!