Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tripofóbiát hogyan lehet...

Tripofóbiát hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsen valaki. Mióta csak élek jelen van ez a fóbia és gyakran megkeseríti a napjaimat. Elvileg nem egészséges szembe nézni ezzel a " félelemmel" vagyis inkább undorral. Kérem, lehetőleg olyan írjon, akinek ilyene van és bevált neki valami.
2017. szept. 20. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

A tripofóbia nem "valódi" fóbia, és nem is szerepel elismert fóbiaként az orvostudományban sem. Szinte minden embertől kiváltja ezt a reakciót, ez egyfajta evolúciós maradvány (az agy bizonyos mintázatot veszélyesnek érzékel, közte a kis lyukakat is) ami megmaradt bennünk. Van aki érzékenyebb az ilyenre, mások nem.


Erre nincs gyógymód és kezelés. Tudatosítanod kell magadban hogy amit látsz az nem veszélyes és ennyi. Ha még veszélyt sem érzel csak undort, azon sem lehet segíteni. Az hülyeség hogy nem egészséges szembenézni vele. Az ismeretlentől való félelem táplálja pont a rossz érzést, ha vennéd a bátorságot és időt hogy alaposan megnézd mi az, akkor pont rájönnél hogy ártalmatlan dologról van szó (az esetek 99%-ában, hiszen csak egy lyukas felületről van szó).

2017. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak undort érzek. Már próbáltam vele párszor szembenézni, annyit értem el vele, hogy napokig rosszul éreztem magam miatta. Ezért írtam, hogy olyan írjon , akinek van és bevált, mert ő tudja, milyen érzés. És a tripofóbia már pár éve az elismert fóbiák listáján van , úgy olvastam. De azért köszi a választ.
2017. szept. 20. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Fóbia bármire vonatkozhat, egyszerűen, gyorsan gyógyítható (kivéve szociális fóbia).

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=38s

2017. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!