Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat valami (komoly)...

Okozhat valami (komoly) problémát, ha évek óta magamba fojtom a haragot?

Figyelt kérdés
Nekem ez az indulatkezelési módszerem, hogy elfojtom. Jobb, mintha el kezdenék törni-zúzni. Abban az esetben meg is sérülhet valaki, így viszont nem teszek kárt senkiben.

#elfojtás #harag.
2017. szept. 20. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Elvileg nem, de jobb ha levezeted valahol. Mondjuk kimész a hétvégi meccsre és ott lehet ordibálni.
2017. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó, hidd el, hogy az ott belül gyűlik valahol, és előbb-utóbb kijön ilyen-olyan betegség formájában.

Amikor kiadod magadból, ne törés-zúzásra gondolj, hanem adj hangot annak, amivel elégedetlen vagy, közöld az emberekkel, vagy beszéld meg valakivel, az is segíthet.

2017. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs senki, akivel megbeszélhetem. Barátaim nincsenek, nem is voltak. De tenni akarok ezellen, épp ezért veszek homeopátiás nyugtatót (sedatif pc pl.). Hátha segít.
2017. szept. 20. 16:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Okozhat. Magas vérnyomást, ingerlékenységet, tartós idegességet, szorongást, depressziót, és rákot is könnyebben. Nem csak törés-zúzással lehet levezetni a feszültséget. Én ma felaprítottam 5 mázsa tüzifát, és teljesen meg is nyugodtam. De lehet futni, bicajozni, úszni. Sőt még verekedni is, ha beíratkozol egy önvédelmi küzdősportra. És akkor se leszel indulatos, ha egy konditeremben megmozgatsz pár tonna vasat. Persze nem egyszerre, hanem részletekben.
2017. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A szorongás az stimmel, már megvan, a többi még várat magára.

Bicajozni szoktam, sportolni nem szeretek meg türelmem sincs hozzá.

Megpróbálom a nyugtatót.

2017. szept. 20. 16:45
 6/13 anonim válasza:
Az elfojtás PSZICHÓZIST okoz! Add ki az indulataidat,nehogy úgy járj,mint én,hogy csak magamban szenvedek!
2017. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pszichózis? Más szóval semmi komoly.
2017. okt. 9. 16:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Aki nem adja ki az érzelmeit,az gyáva. Nem szabad elfojtani semmit,minden problémának az az oka.
2017. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom kifejezni az érzéseimet, nem nő vagyok, hogy érzelmeskedjek.
2017. okt. 18. 16:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy bátor ember kimutatja az érzelmeit! Csak az elfojtás a baj te sznob macsó!
2017. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!